REKLAMA

Jeden podatek, Morawiecki: Analizy ws. jednolitego podatku do końca roku

  • Autor: PAP/AT
  • 29 września 2016 13:33
Jeden podatek, Morawiecki: Analizy ws. jednolitego podatku do końca roku Budżet zaproponowany przez pana ministra Pawła Szałamachę jest bardzo profesjonalny i dobry - powiedział Morawiecki (fot.flickr.com/twitter.com/PremierRP)

• Jest szansa, że do końca tego roku będą gotowe główne analizy dotyczące jednolitego podatku - powiedział wicepremier, szef resortów finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki.
• Nad jednolitym podatkiem pracuje minister Henryk Kowalczyk

Podczas czwartkowej (29 września) konferencji prasowej Morawiecki powiedział, że jednym z głównych jego zadań jest przeprowadzenie budżetu przez Sejm.

Wskazał, że jeśli chodzi o "zmiany w pozostałych strukturach podatkowych", to w najbliższych tygodniach będzie na pewno dyskutował o tym z premier Beatą Szydło i wiceministrami finansów - "pod kątem takim, czy można jeszcze coś usprawnić".

"Ale tak, jak powiedziałem, ten budżet zaproponowany przez pana ministra Pawła Szałamachę jest bardzo profesjonalny i dobry. Zawsze można coś poprawić, nikt nie jest doskonały i nic nie jest doskonałe. W związku z tym będziemy patrzeć na te poszczególne podatki i sektorowe, i pośrednie, i bezpośrednie, przy czym pewne zobowiązania zostały już podjęte. Oczywiście je wykonamy, jak na przykład obniżenie podatku CIT z 19 proc. do 15 proc. dla małych firm o obrotach do 1,2 mln euro" - powiedział.

Czytaj też: Jeden podatek? To może być ukryta opcja podwyżki dla bogaczy

Dodał, że nad jednolitym podatkiem pracuje minister Henryk Kowalczyk (szef komitetu stałego - red.).

"Wczoraj z nim rozmawiałem o tym. Myślę, że jest szansa, że do końca roku będą te główne analizy wykonane. My od samego początku mówiliśmy, że najwcześniejszy termin wdrożenia tego podatku to jest 1 stycznia 2018 r., ale będziemy brali również pod uwagę wszystkie za i przeciw. Tutaj nic nie jest zapisane w kamieniu, pan minister Kowalczyk pracuje nad tym i będziemy z panią premier, z Radą Ministrów analizować całe to zagadnienie" - wyjaśnił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA