REKLAMA

Jerzy Kwieciński: Inwestycje już wyraźnie odbiły

  • Autor: PAP/AT
  • 18 grudnia 2017 10:35
Jerzy Kwieciński: Inwestycje już wyraźnie odbiły W czwartym kwartale wyniki będą lepsze - powiedział wiceminister (Jerzy Kwieciński, fot.PTWP)

To nie jest jeszcze ten poziom, który byśmy chcieli, ale inwestycje już wyraźnie odbiły w trzecim kwartale - powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

GUS pod koniec listopada informował, że inwestycje w III kwartale wzrosły o 3,3 proc. rok do roku.

"To nie jest jeszcze ten poziom, który byśmy chcieli, ale inwestycje już wyraźnie odbiły w trzecim kwartale. W czwartym kwartale wyniki będą jeszcze lepsze" - powiedział Kwieciński w Polskim Radiu 24.

Według wiceministra rozwoju w trzecim kwartale br. "inwestycje odbiły m.in. dzięki funduszom europejskim, dzięki wielu projektom biznesowym, które są przeprowadzane na terenie naszego kraju zarówno przez biznes prywatny polski, jak i zagraniczny i to ma wpływ na te wskaźniki".

Czytaj tez: Budżet na 2018 r. będzie trudny i ambitny

"Poza tym mamy duży popyt wewnętrzny, a ten popyt wewnętrzny wpływa na firmy, które nie boją się inwestować" - dodał.

Według danych GUS popyt krajowy wzrósł o 3,9 proc. rdr.

Kwieciński uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy on zastąpi Morawieckiego na fotelu ministra rozwoju, jeśli ten ostatni zrzeknie się tego stanowiska. "Proszę zapytać pana premiera" - powiedział Kwieciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Gierek pęka ze śmiechu 2017-12-19 09:17:24
    Trele morele. Znowu kłamstwa w PZPRowskim stylu. Poziom inwestycji spada cały czas ze względu na niestabilna sytuacje polityczna i traktowanie przedsiębiorców jak skarbonek. popyt być może wrasta dzięki 500+ i kasie przysyłanej przed świętami z zagranicy oraz samym świętom ale napędzanie koniunktury popytem ma swoje granice bo robimy to na kredyt. To tak jakby robić cały czas transfuzje od jednego człowieka do drugiego. Najpierw chory poczuje się lepiej ale zdrowy po dziesiątej transfuzji umrze a chory będzie dalej chory tyle że nie będzie już miał od kogo brać krwi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA