REKLAMA

Jerzy Kwieciński o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

  • Autor: PAP/GP
  • 21 stycznia 2016 17:43
Jerzy Kwieciński o Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości fot. flickr.com/CC BY-ND 2.0

· Chcemy, by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w większym stopniu współpracowała z regionami w zakresie wsparcia firm oraz rozwoju innowacyjności, powiedział wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.
· Przedstawiciel rządu mówił także o konkursie na nowego szefa PARP, który ma potrwać do 29 stycznia br.

- Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to jedna z naszych najważniejszych instytucji publicznych. Spełnia kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości zarówno małych, średnich, jak i dużych firm w Polsce. Chcielibyśmy, żeby tę działalność kontynuowała. Dlatego pozycja prezesa tej agencji jest dla nas bardzo ważna. Ogłaszamy więc konkurs, żeby znaleźć najlepszego kandydata na rynku - zaznaczył wiceminister rozwoju.

- Przed tą osobą są oczywiście olbrzymie wyzwania, bo PARP będzie główną agencją Ministerstwa Rozwoju w obszarze wspierania przedsiębiorczości; będzie ona zarządzała olbrzymimi środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Również będzie nam zależało na tym, żeby agencja w większym stopniu współpracowała z regionami w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności - dodał Kwieciński.

18 stycznia br. w porozumieniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim ówczesna prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak odeszła z tej instytucji. Była szefową agencji od marca 2009 r. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA