REKLAMA

Jest pierwsze dopuszczenie do udziału w aukcji OZE

  • wnp.pl
  • Autor: Wnp.pl
  • 08 marca 2016 10:08
Jest pierwsze dopuszczenie do udziału w aukcji OZE Aukcje na sprzedaż energii elektrycznej przeprowadzane będą w postaci elektronicznej. (fot.: fotolia)

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) 4 marca 2016 r. wydał pierwsze zaświadczenie uprawniające do udziału w aukcji na sprzedaż energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Zaświadczenie o dopuszczeniu do aukcji jest ważne przez 12 miesięcy od dnia wydania.

- Aukcje na sprzedaż energii elektrycznej przeprowadzane będą w postaci elektronicznej, za pośrednictwem Internetowej Platformy Aukcyjnej. Ilość energii podlegająca sprzedaży w każdej sesji aukcji wynikać będzie z ogłoszenia Prezesa URE, o którym mowa w art. 78 ust. 2 ustawy o OZE, z zastrzeżeniem wolumenów określonych w odpowiednich przepisach: rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie maksymalnej ilości i wartości energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii oraz rozporządzenia ministra właściwego do spraw energii w sprawie ilości i wartości energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnego źródła energii o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 1 MW - które mogą zostać sprzedane w drodze aukcji w danym roku kalendarzowym - tłumaczy URE.

Cały artykuł w portalu Wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA