REKLAMA

Jest pomysł budowania mieszkań dla najuboższych i nie chodzi o Mieszkanie+

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portal
  • 14 kwietnia 2016 15:06
Jest pomysł budowania mieszkań dla najuboższych i nie chodzi o Mieszkanie+ W wiosennej edycji programu do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 111 wniosków o łącznej wartości blisko 102 mln zł. (fot.:pixabay.com)

• Bank Gospodarstwa Krajowego zakończył przyjmowanie wniosków o finansowe wsparcie budownictwa socjalnego i komunalnego w gminach i powiatach.
• W wiosennej edycji tego rządowego programu do BGK wpłynęło 111 wniosków o łącznej wartości blisko 102 mln zł, dzięki którym ma powstać 1719 mieszkań dla najuboższych.

Jest to pierwsza edycja programu po zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, która zakłada m.in. większe dopłaty dla gmin, spółek gminnych, powiatów i organizacji pożytku publicznego na tworzenie zasobów mieszkaniowych.

W wiosennej edycji programu do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęło 111 wniosków o łącznej wartości blisko 102 mln zł. W porównaniu do ubiegłorocznej wiosennej edycji wartość złożonych wniosków wzrosła prawie o połowę (46 proc.).

Więcej przeczytasz na portalu PortalSamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA