REKLAMA

Jest rozporządzenie rządu w sprawie utworzenia MSWiA

  • Autor: PAP
  • 24 listopada 2015 17:03
Jest rozporządzenie rządu w sprawie utworzenia MSWiA Beata Szydło (fot. Twitter)

Premier Beata Szydło podpisała rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tym samy cofnęła decyzję z 2011 roku, na mocy której MSWiA zostało podzielone na MSW oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Podpisane przez Szydło rozporządzenie Rady Ministrów zostało opublikowane we wtorek w Dzienniku Ustaw.

"Przekształcenie polega na włączeniu do dotychczasowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (...) komórek organizacyjnych dotychczasowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, obsługujących sprawy działów: administracja publiczna i wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne oraz pracowników obsługujących te działy" - głosi rozporządzenie.

Do kompetencji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka należą: administracja publiczna, sprawy wewnętrzne, a także wyznania religijne oraz mniejszości narodowe i etniczne.

Ministrowi podlegają: dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA, Główny Geodeta Kraju, komendanci główni: policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz szefowie: Obrony Cywilnej Kraju i Urzędu do Spraw Cudzoziemców.

Po zmianach sprawy związane z informatyzacją oraz łącznością a także nadzór nad Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie sprawować minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA