REKLAMA

Jest sposób by obejść zakaz handlu w niedzielę

  • Autor: PAP/AT
  • 29 stycznia 2018 06:03
Jest sposób by obejść zakaz handlu w niedzielę Przedsiębiorcy zapowiadają otwieranie w niedzielę tzw. showroomów (fot.shutterstock)

Najprawdopodobniej we wtorek (30 stycznia) prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Jednak zakaz nie dotyczy transakcji w internecie.

Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, aby ominąć zakaz handlu w niedzielę - pisze "Rzeczpospolita".

Najprawdopodobniej we wtorek (30 stycznia) prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Miliony klientów będą musiały się pogodzić z zamknięciem większości sklepów już 11 marca - pisze gazeta.

Jednak, jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita", zakaz handlu nie dotyczy transakcji w internecie.

"Wielu przedsiębiorców zapowiada otwieranie w niedzielę tzw. showroomów, jako miejsc do przymierzania ubrań czy przeglądania AGD, które można będzie kupić w internecie" - mówi gazecie prawnik Sławomir Paruch.

Przedsiębiorcy mogą pójść krok dalej i umożliwić klientom opłacenie towaru za pomocą smartfona i odpowiedniej aplikacji. Wówczas klient w showroomie zeskanowałby kody produktów, kupił je za pomocą telefonu przez internet i od ręki odebrał. Jedyną obsługę takiego sklepu mogą wtedy stanowić osoby z ochrony i zajmujące się utrzymaniem porządku, na co nowe przepisy zezwalają - czytamy.

W rozmowie z "Rz" wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed stwierdził, że liczy na "dobrą wolę po stronie przedsiębiorców we wdrażaniu nowych przepisów". Jak zaznaczył polityk, "jeśli jednak pojawią się próby omijania ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę, będziemy nowe przepisy doregulowywać".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • To już nie ta Solidarność 2018-01-29 15:24:05
    Do antoniantczak: To zamknijmy stacje benzynowe, restauracje itd. Ta ustawa jest tylko po to żeby ludzie nie mieli alternatywy do pójścia do kościoła i dania na tacę.
  • antoniantczak 2018-01-29 14:12:57
    Solidarność wywalczyła wolne niedziele nie po to żeby ponownie wrócić do niewolnictwa korporacji.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA