REKLAMA

Jest szansa na pogłębienie polsko-duńskiej współpracy handlowej

  • Autor: PAP/JS
  • 18 kwietnia 2016 15:33
Jest szansa na pogłębienie polsko-duńskiej współpracy handlowej Innym tematem rozmów premierów Polski i Danii była polityka energetyczna (fot. KPRM)

• Choć dane dotyczące polsko-duńskiej wymiany handlowej robią wrażenie, to nadal jest możliwość pogłębienia tych relacji - stwierdził podczas konferencji w Warszawie premier Danii Lars Lokke Rasmussen.
• Podczas wspólnej z premier Beatą Szydło konferencji prasowej, szef duńskiego rządu zwracał uwagę na łączące Polskę i Danię relacje handlowe i gospodarcze.

"Polska jest 9. największym rynkiem eksportowym dla przedsiębiorstw duńskich. Mamy w Polsce ponad 500 spółek, które zatrudniają ponad 50 tys. osób. Jeśli chodzi o wartość inwestycji duńskich w Polsce to przekraczają one 12 mld zł" - mówił Rasmussen.

"Te dane robią wrażenie, ale nadal mamy pole do poprawy sytuacji. Pojawiają się możliwości dalszego pogłębienia naszej współpracy, to jedna z przyczyn, dla których odwiedzam Polskę" - powiedział szef duńskiego rządu.

Czytaj też: Premier: Inwestycja Baltic Pipe strategiczna dla Polski

Innym tematem rozmów premierów Polski i Danii była polityka energetyczna. "Ustaliliśmy wspólną deklarację dotyczącą tego, jak nasze stosunki bilateralne mogą przyczynić się do budowania wspólnego rynku energii w UE" - powiedział Rasmussen.

Poinformował też, że podczas spotkania omawiana była kwestia sytuacji na Ukrainie. Jak mówił ustalono, że Polska i Dania będą nadal blisko współpracować, jeśli chodzi o rozwiązanie konfliktu pomiędzy Rosją a Ukrainą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA