REKLAMA

Jest szansa na wyższe wynagrodzenia urzędników

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl
  • 23 lutego 2016 09:50
Jest szansa na wyższe wynagrodzenia urzędników Rząd rozpocznie prace na zmianą stawek minimalnych w jst (fot.pixabay.com)

Rada Ministrów zajmie się nowelizacją rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które zakłada nie tylko podniesienie stawek minimalnych, ale i dopisanie do tabeli wynagrodzeń nowych stanowisk.

Jak przypomina resort płaca minimalna, od dnia 1 stycznia 2016 r. wynosi 1.850 zł. Do MRPiPS napływały wnioski oraz interpelacje poselskie o podwyższenie minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników samorządowych.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przypomina, że zagadnienie nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w tym zakresie, było w 2015 r. przedmiotem dyskusji na posiedzeniach zespołów ds.: Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli oraz spraw Ustrojowych Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Czytaj też: Praca w Kancelarii Sejmu i biurze poselskim: Płace są marne? 1900 zł to norma

- Zgłoszona przez stronę samorządową potrzeba rozszerzenia grupy stanowisk o stanowiska informatyczne została uwzględniona – czytamy w piśmie.

Nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych będzie polegała przede wszystkim na podwyższeniu minimalnych kwot wynagrodzenia zasadniczego w dotychczasowych dwóch tabelach wynagrodzenia zasadniczego.

Określone zostaną także w formie kwotowej stawki dodatku funkcyjnego przysługującego pracownikom zatrudnionym na podstawie wyboru i powołania.

Cały artykuł w Portalsamorzadowy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • agencja rolnicza 2016-02-23 13:14:16
    to w takim razie moja jest minimalna :( od 2009 roku bez podwyźek na stanowisku urzedniczymREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA