REKLAMA

Joachim Brudziński z PiS ostro o Nowoczesnej. "To partia, która istnieje po to, żeby chronić interesy banków"

  • Autor: WGK
  • 15 października 2015 01:47
Joachim Brudziński z PiS ostro o Nowoczesnej. "To partia, która istnieje po to, żeby chronić interesy banków" Joachim Brudziński twierdzi, że Polacy mają dość liberałów (fot. joachimbrudzinski.pl)

Nowoczesna, partia Ryszarda Petru, nie zostawiła suchej nitki na programie i obietnicach PiS-u, twierdząc, że nie zrealizują swojego programu. Joachim Brudziński odpowiada, że obrońcy międzynarodowego kapitału już nie odpowiadają społeczeństwu.

Na profilu Nowoczesnej na Facebooku opublikowano ostrą i emocjonalną krytykę gospodarczego programu lidera sondaży. „Nie będzie 500 zł na dziecko. Nie będzie obniżonego wieku emerytalnego, ani 8000 zł kwoty wolnej od podatku. Nie będzie pozostałych "benefitów za darmo". Nawet jeśli PiS wygra wybory. Nie ma na to środków w budżecie i Prawo i Sprawiedliwość doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie dziwię się, że politycy uderzają we własny elektorat aby wygrać wybory. Wielokrotnie pokazywali, że wszystkie chwyty są dozwolone. Bo cytując klasyka PiS-u >>ciemny lud to kupi<<” - czytamy.

– Może Nowoczesna mówi, że nasze propozycje są nie do zrealizowania, to niech powiedzą co jest według nich do zrealizowania. Bo na razie tylko kolejne prywatyzacje – odpowiada Joachim Brudziński, szef sztabu PiS.

Zdaniem Nowoczesnej za realizację propozycji partii Jarosława Kaczyńskiego każdy podatnik zapłaci za następną kadencję dodatkowe 5650,36 zł. I to według Nowoczesnej minimum, ponieważ „znacznie łatwiej jest wydać pieniądze z budżetu niż zapewnić do niego wpływy”.

- Tak naprawdę (Nowoczesnej - przyp. red.) chodzi tylko i wyłącznie o podatek od instytucji finansowych, czyli od banków. Nowoczesna ma niewiele wspólnego z nowoczesnością. To partia, która istnieje po to, żeby chronić interesy banków, branży finansowej i kapitału międzynarodowego. I to jest organizacja, która ma na celu ochronę tych instytucji, kontynuując tradycję od czasów Leszka Balcerowicza. Będą bronić możliwości wyciekania z Polski pieniędzy finansowych instytucji międzynarodowych; zajmują się ochroną tylko jednego sektora – komentuje Joachim Brudziński. – Od początku lat 90. słyszymy, że Polska ma być rezerwuarem taniej siły roboczej. Dlaczego polski obywatel ma płacić za usługi bankowe więcej niż Belg czy Francuz? Dlaczego rozwijają się te gospodarki, gdzie płaca minimalna jest zdecydowanie większa niż w Polsce? – dodaje.

Partia Ryszarda Petru neguje możliwość pozyskania 29 mld zł dodatkowego wpływu z uszczelnienia systemu podatkowego, skoro od lat nie udało się go uszczelnić. Neguje też wpływ dodatkowych 20 mld zł z zahamowania wypływu podatków do rajów podatkowych, a także 5 mld zł z opodatkowania hipermarketów, za co zdaniem Nowoczesnej zapłacą obywatele. „W realnym świecie, który PiS lekceważy, a w którym wszyscy żyjemy, nie ma niczego za darmo. Za każdym wydatkiem z budżetu musi stać wpływ lub większy dług, który będziemy musieli spłacić. Nowoczesna proponuje prosty i zrozumiały system organizacji Państwa, bez obietnic bez pokrycia. Nasze rozwiązania policzyliśmy, w odróżnieniu od innych partii”.

PiS nie ukrywa autora własnych obliczeń wskazując jako szefa zespołu posła Henryka Kowalczyka. – Oni liczą od lat, ale w efekcie mamy do czynienia z upadkami np. polskich armatorów. Radzi sobie tylko państwowa Polska Żegluga Morska. Nie potępiamy w czambuł wszystkiego co było, ale dziś, po doświadczeniach z liberałami, Polacy preferują Prawo i Sprawiedliwość. Mam głęboką nadzieję, że partia pana Ryszarda Petru nie przekroczy progu wyborczego – podsumowuje Joachim Brudziński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Szczecinianin 2015-10-15 17:44:08
    A ja mam nadzieję, że ktoś kto robi tyle złego dla Pomorza Zachodniego jak Brudziński, nie otrzyma mandatu. Są w PiS ludzie lepsi, o gorsi. Towarzysz Joachim to najgorszy polityczny aparatczyk, absolutnie nie dbający o region.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA