REKLAMA

Jurgiel: Polscy rolnicy nie powinni być dyskryminowani w Unii Europejskiej

  • Autor: pt/pap
  • 25 maja 2016 16:12
Jurgiel: Polscy rolnicy nie powinni być dyskryminowani w Unii Europejskiej Krzysztof Jurgiel (fot. Adrian Grycuk CC BA-SY 3.0)

Polscy rolnicy nie powinni być dyskryminowani w UE, np. poprzez niższe dopłaty. Skoro Unia Europejska wkracza nam w ochronę demokracji, to niech zacznie przestrzegać pewnych zasad prawa równej konkurencji - powiedział minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

"Po 2020 r. ja jako minister nie widzę możliwości, byśmy mieli mniejsze dopłaty. Dlatego, że to jest łamanie Traktatu z Lizbony, odpowiednich artykułów, dyskryminacja ze względu na narodowość, ze względu na położenie. Tak nie powinno być. Skoro Unia Europejska wkracza nam w ochronę demokracji, to niech zacznie też przestrzegać pewne zasady prawa równej konkurencji. (...) Nasz rolnik, producent nie może być dyskryminowany np. dopłatami" - powiedział Jurgiel dziennikarzom.

Pytany, czy po 2020 r. polskie rolnictwo byłoby w stanie konkurować bez unijnych dopłat, odpowiedział:

"Myślę, że bardzo ciężko. Dopłaty stanowią znaczną część dochodu, kosztów - 70-80 proc. W momencie otwarcia rynków amerykańskiego (USA) i Ameryki Południowej, Brazylii i Argentyny, ta konkurencja byłaby bardzo utrudniona" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2016-05-27 12:56:03
    Panie Ministrze tak na marginesie, w rodzinie wszyscy zdrowi? Wiecie że polegniecie na aferze gruntowej w obrębach gmin masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych na "B" budowlane z ŚRODKOW UNIJNYCH(prace geodezyjne na gruntach w obrębach gmin do celów przestępczych bez wykonywania operatów pod którymi powinni się podpisać właściciele gruntów)z rżnącym naruszeniem wszelkich przepisów prawa, gdzie właściciele gruntów niebyli nawet stronami postępowania. Wypierdolilście Rząd PO-PSL posyłając się obecnie również na margines społeczny, oczywiste jest iż, doszło do „przestępstw”, bowiem powyższym czasie zgodnie z przepisami prawa grunty przekształcane w obrębach gmin nawet nie zostały wyłączone z produkcji rolnej WS-19, brak jest opłat ustawowych do urzędów Marszałkowskich, czy na lewo wzięliście kasę złodzieje od pseudo rolników za najcięższe przestępstwa gospodarcze?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA