REKLAMA

Kaczyński chce odbudowy odrzańskiej drogi morskiej: Chodzi o tysiące miejsc pracy

 • Autor: PAP/AT
 • 08 maja 2017 08:15
Kaczyński chce odbudowy odrzańskiej drogi morskiej: Chodzi o tysiące miejsc pracy Jarosław Kaczyński chce odbudowy odrzańskiej drogi morskiej (fot.twitter.com/pisorgpl)

Odbudowa odrzańskiej drogi wodnej jest ogromnie ważna. Tu chodzi o ożywienie gospodarcze, o dziesiątki tysięcy, a może setki tysięcy nowych miejsc pracy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

• Odbudowa odrzańskiej drogi wodnej jest ogromnie ważna - powiedział w Szczecinie prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu z przedstawicielami branży morskiej.

• Chodzi o ożywienie gospodarcze i dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy - dodał.

• Zaznaczył, że Pomorze Zachodnie musi się rozwijać, podobnie jak wszystkie inne części kraju.

"Odbudowa odrzańskiej drogi wodnej jest z całą pewnością ogromnie ważna z tych względów, które były tu podniesione. Nie chodzi tylko o transport morski, tu chodzi o ożywienie gospodarcze, o dziesiątki tysięcy, a może setki tysięcy nowych miejsc pracy i chodzi o to, by Polska pokazała innym podmiotom europejskim, z którymi prowadzimy swego rodzaju grę w ramach UE i chcemy ją prowadzić nadal, że Polska jest krajem w pełni podmiotowym i w pełni suwerennym na swoim terenie" - mówił Kaczyński podczas spotkania w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Jak dodał w związku z tym nasz kraj będzie prowadził taką politykę gospodarczą, która "jest korzystna w wymiarze czysto gospodarczym i w wymiarze polityczno-społecznym, i wreszcie w wymiarze strategicznym". Zaznaczył, że Pomorze Zachodnie musi się rozwijać, podobnie jak wszystkie inne części kraju. "To przedsięwzięcie rozłożone na wiele lat, bo jest bardzo dużo do zrobienia, ale to przedsięwzięcie, które musimy podjąć" - powiedział.

Jarosław Kaczyński z wizytą w Zarządzie Portów Szczecin-Świnoujście w Szczecinie (fot.twitter.com/pisorgpl)

Kaczyński powiedział także, że "Polska na skutek biegu historii jest dziś słabsza od swoich niektórych sąsiadów. Ich interesy będą tu dominować, jeżeli my nie będziemy zwarci. Jeżeli nie będziemy realizowali twardo swojej polityki, to zewnętrzne interesy często sprzeczne zupełnie z polskimi będą dominowały. O to tak naprawdę dziś toczy się spór w naszej ojczyźnie, chociaż oczywiście przybiera różne kształty" - dodał.

Z kolei wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Jacek Cichocki powiedział, że IV klasa żeglowności na Odrze to dla portów Szczecin i Świnoujście wzrost obsługiwanych ładunków.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Wioskowy Głupek 2017-05-09 08:42:53
  Do antoni antczak: Skoro praca jest dobrem nadrzędnym, stwórzmy więcej miejsc pracy na koszt państwa. Pomysłów żeby utopić publiczną kasę znajdzie się wiele.
 • antoni antczak 2017-05-08 19:39:56
  Tak trzymać. Jest praca, jest stabilizacja,jest rodzina i szczęście w niej.
 • rolnik 2017-05-08 11:46:31
  Proponuję pójść dalej. Zamiast transportu drogowego - wodny. Zamiast maszyn rolniczych wrócić do sochy i woła czy konia - preferował to Gomułka. Ileż osób wtedy będzie zatrudnionych w rolnictwie. Braknie rąk do obrabiania pól.
 • Drogowiec 2017-05-08 11:06:27
  Lepiej niech się wezmą za budowę dróg bo cosik się zacięło.
 • Zbój Madej 2017-05-08 10:31:24
  Specjalista od gospodarki i finansów znowu rysuje swoje mrzonki. Uwielbia państwowe firmy, bo tam może swoje bmw zamontować. Kapitału prywatnego nie lubi, bo są niezależni i inwestują tam gdzie się opłaca. Oni nie zbudują nowego gazoportu, bo ten obecny tylko jest, ale nie zarabia. Dlaczego?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA