REKLAMA

Kaczyński: Orlen i Lotos mają wspierać rozwój Polski

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 15 października 2015 14:07
Kaczyński: Orlen i Lotos mają wspierać rozwój Polski Lider PiS w czasie spotkania dla mediów w Płocku. Fot. Twitter PiS

Jarosław Kaczyński odwiedził Płock, gdzie odniósł się do sytuacji polskiego przemysłu chemicznego. Prezes PiS mówił o konieczności innowacji w gospodarce jako motorze rozwoju kraju.

- Pogarsza się polska pozycja w rankingach światowych dotyczących innowacji i innowacyjności gospodarki - zwracał uwagę Kaczyński. Tłumaczył, że są to objawy pułapki średniego rozwoju, w jakiej znalazł się nasz kraj.

Przemysł chemiczny tylko państwowy

- Przemysł chemiczny ma w Polsce szanse, ma możliwości. Ma potencjał rozwoju - mówił lider prawicy. Przekonywał zebranych do zapoznania się z programem ekonomicznym PiS. Według tego planu wielkie zakłady i przedsiębiorstwa z udziałami Skarbu Państwa powinny być motorem polskiej gospodarki. Wymieniał Orlen i Lotos jako spółki mające wspierać rozwój Polski.

- Przemysł chemiczny ma w Polsce szanse, ma możliwości. Ma potencjał rozwoju - mówił.

Koalicja po wyborach i kandydaci PiS

Jarosław Kaczyński ocenił krytycznie wypowiedzi polityków opozycyjnych wobec jego formacji. W jego ocenie polski wyborca ma do wyboru rządy PiS albo wielopartyjny rząd kordonu wokoło PiS-u. Koalicję bez przemyślanej polityki.

Następnie przedstawił sylwetki kandydatów PiS w okręgu płockim.

Senat tradycją - nie powinien być likwidowany

Gdy mówił o kandydatach do Senatu, przytoczył stanowiska partii wobec wyższej izby parlamentu. W ocenie Kaczyńskiego nieodpowiedzialnym jest postulowanie jego likwidacji.  

- Senat był zawsze - mówił prezes. - Jest częścią tradycji. Senat to instytucja naprawiająca błędy Sejmu.

Nie przewidziano możliwości zadawania pytań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA