REKLAMA

Karczewski: Wielomilionowe pensje szefów spółek skarbu państwa porażają

  • Autor: bad
  • 13 maja 2016 14:56
Karczewski: Wielomilionowe pensje szefów spółek skarbu państwa porażają W opinii marszałka Karczewskiego Polska za rządów PO-PSL była źle zarządzana. (Fot. ipn.gov.pl)

• - Mnie najbardziej porażają wielomilionowe pensje szefów spółek skarbu państwa – mówi Stefan Karczewski, marszałek Senatu.
• Zapewnia, że pensja Wojciecha Jasińskiego, prezesa Orlenu zostanie zmniejszona.

Karczewski wyjaśnił w "Rzeczpospolitej", że audyt pojawił się dopiero teraz, gdyż dotarcie do szczegółów wymagało dużej pracy w resortach. Jego zdaniem, nietrafione są zarzuty opozycji, jakoby audyt nie został przedstawiony na piśmie. Jest stenogram z posiedzenia Sejmu, „w tym stenogramie jest wszystko”.

- Nie wiem czy będą kolejne audyty. Jeśli będą jakieś nowe informacje to uważam, że opinia publiczna powinna zostać o nich poinformowana – mówi Karczewski.

Parlamentarzyści cały czas się wypowiadają

Zdaniem Karczewskiego, nie ma większego znaczenia fakt, że opozycja na odpieranie zarzutów w Sejmie miała tylko kilkadziesiąt minut, a ministrowie wypowiadali się około 10 godzin. - Cały czas posłowie i senatorowie wypowiadają się w tej sprawie – zauważa marszałek Senatu.

W jego opinii Polska za rządów PO-PSL była źle zarządzana, a odpowiedzialny za to był Donald Tusk. Dlatego m.in. marszałek Karczewski nie poparłby reelekcji szefa Rady Europejskiej. Zwraca przy tym uwagę, że PiS zawsze popierał Polaków na ważne stanowiska.

- Zawsze popieraliśmy kandydatury na ważne stanowiska w Europie, czy gdziekolwiek indziej – mówi marszałek Senatu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA