REKLAMA

Katowice: Powstanie ok. 500 mieszkań z programu Mieszkanie Plus

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MN)/AT
  • 13 kwietnia 2017 11:32
Katowice: Powstanie ok. 500 mieszkań z programu Mieszkanie Plus Mieszkanie Plus coraz bliżej realizacji w Katowicach. (fot. Twitter/Katowice)

W ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" w Katowicach powstanie ok. 500 lokali.

• W Katowicach powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus około 500 mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności.

• 13 kwietnia 2017 r. spółka BGK Nieruchomości podpisała umowę inwestycyjną z Katowickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

• W podpisanym porozumieniu miasto Katowice zobowiązało się m.in. do wybudowania ogólnodostępnej drogi o długości około 1,3 km.

Umowa podpisana w Katowicach określa zasady współpracy przy realizacji programu. Działkę pod realizację inwestycji o powierzchni ponad 50 tys. m kw., przy ul. Górniczego Dorobku, przekaże na warunkach rynkowych miasto Katowice. Inwestorem będzie spółka celowa, a BGK Nieruchomości zapewni finansowanie spółki na poziomie 100 mln zł.

Wstępna koncepcja inwestycji zakłada budowę około 500 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej około 30 tys. m kw. Ponadto, w podpisanym porozumieniu miasto Katowice zobowiązało się m.in. do wybudowania ogólnodostępnej drogi o długości około 1,3 km, która połączy ul. Szopienicką z ul. Gospodarczą, wraz z chodnikiem, ścieżką rowerową, odwodnieniem i oświetleniem. Dodatkowo miasto wykonana kanalizację deszczową oraz sanitarną do obsługi całej inwestycji.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA