REKLAMA

Kiedy podatek od handlu?

  • Autor: Portalspozywczy.pl/JS
  • 07 marca 2016 09:18
Kiedy podatek od handlu? Ustawa może wejść w życie dopiero od 1 stycznia 2017 roku (Fot. PTWP)

Z informacji „Rzeczpospolitej" ze źródeł w Ministerstwie Finansów wynika, że resort może zaproponować termin wejścia w życie ustawy dopiero od 1 stycznia 2017 roku. Według relacji urzędników na resort naciskają politycy PiS.

Nawet przy determinacji urzędników i posłów wejście w życie ustawy byłoby możliwe najwcześniej w maju–czerwcu, choć organizacje przedsiębiorców, np. Pracodawcy RP, krytykują krótki okres przejściowy. Dlatego podatek mógłby przynieść maksymalnie 1 mld zł wpływów do tegorocznego budżetu.

Urzędnicy wciąż mają problem z takim sformułowaniem przepisów, aby uniknąć opodatkowania grup franczyzowych, w ramach których działają polskie firmy.

Czytaj całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • cku.roman@interia.eu 2016-03-08 12:17:15
    Podatek obrotowy to najprostsze rozwiązanie i sprawiedliwe. Łatwe jego naliczenie przy odpowiednim nadzorze nad kasami fiskalnymi. Czy to mały kiosk, czy sieć marketów. Powinien być zastosowany też wobec prywatnych gabinetów lekarskich, jak i adwokackich. Dotychczasowy podatek od zysku jest oszukańczy dla budżetu Polski. Umożliwia odprowadzanie ogromnych sum za granicę, m.in. przez zwiększanie kosztów z usług na rzecz zarządów z siedzibą w kraju macierzystym.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA