REKLAMA

Komisarz UE o potrzebach energetycznych Polski i Europy

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl
  • 11 stycznia 2016 08:52
Komisarz UE o potrzebach energetycznych Polski i Europy - Musimy poszukiwać nowych dróg do modernizacji europejskiego przemysłu energetycznego, który w ciągu najbliższych dwudziestu lat w znacznej mierze będzie już wyeksploatowany - mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach komisarz Miguel Arias Cañete.

W najbliższą środę w Polsce gościć będzie Miguel Arias Cañete, komisarz Unii Europejskiej ds. polityki klimatycznej i energetycznej, który z przedstawicielami polskiego rządu będzie rozmawiał o planach redukcji emisji CO2 i kształcie polityki energetycznej UE. To już kolejna wizyta Miguela Arias Cañete w Polsce, w roku 2015 uczestniczył on w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

Podczas swojej wizyty w Katowicach komisarz Miguel Arias Cañete mówił, że z punktu widzenia Unii Energetycznej najważniejsze jest zmodernizowanie rynku energii w Unii Europejskiej, bo wciąż jesteśmy za bardzo uzależnieni od dostaw surowców energetycznych z zewnątrz.

Według niego w pierwszej kolejności niezbędne jest ukończenie powstania rzeczywistego wewnętrznego rynku energii w ramach Unii Europejskiej, stworzenie odpowiedniego klimatu inwestycyjnego, niezbędnego do zachęcenia sektora prywatnego do lokowania kapitału w tym sektorze, a także promowanie gospodarki wykorzystującej technologie niskoemisyjne.

Czytaj całość na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA