REKLAMA

Komisarz UE Oettinger: Jesteśmy rozczarowani, ale Europa musi dać Trumpowi szansę

  • Autor: PAP/AT
  • 10 listopada 2016 10:50
Komisarz UE Oettinger: Jesteśmy rozczarowani, ale Europa musi dać Trumpowi szansę Czasy, kiedy mogliśmy rosnąć w poczuciu bezpieczeństwa dzięki USA należą do przeszłości - podkreślił unijny komisarz (Guenther Oettinger, fot.wikipedia.org/Michał Koziczyński)

• Europa musi dać amerykańskiemu prezydentowi elektowi Donaldowi Trumpowi szansę kontynuowania partnerstwa transatlantyckiego - podkreślił unijny komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa, Niemiec Guenther Oettinger.
• Oczywiście jesteśmy rozczarowani i zaskoczeni wynikiem wyborów, ale musimy go zaakceptować - powiedział Oettinger

Wyraził też opinię, że pierwsze wypowiedzi Trumpa po zwycięstwie wyborczym były "przynajmniej mądre". "Oczywiście jesteśmy rozczarowani i zaskoczeni wynikiem (wyborów prezydenckich w USA), ale musimy go zaakceptować" - powiedział Oettinger niemieckiej rozgłośni Deutschlandfunk.

Dodał, że Europa powinna dać Trumpowi i jego "miejmy nadzieję profesjonalnej ekipie" szansę kontynuowania partnerstwa transatlantyckiego na podstawie wspólnych wartości.

Czytaj też: Prędzej czy później dojdzie do konfiktu Trumpa z Putinem

Oettinger powiedział, że kampania wyborcza w USA charakteryzowała się "zajadłą retoryką, brakiem szacunku i kłamstwami". "Trzeba teraz zobaczyć, czy będzie nowy początek; pierwsze wypowiedzi Trumpa były przynajmniej mądre" - uznał niemiecki komisarz.

Zdaniem Oettingera po zwycięstwie Trumpa Europa nie może już liczyć na Amerykę tak bardzo jak wcześniej. "Europa musi dorosnąć. Czasy, kiedy mogliśmy się czuć jak młodszy brat USA, kiedy mogliśmy rosnąć w cieniu USA i w poczuciu bezpieczeństwa dzięki USA, należą do przeszłości" - mówił komisarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA