REKLAMA

Komisja ds. VAT? Eksperci podzieleni

  • Autor: PAP
  • 16 września 2017 09:15
Komisja ds. VAT? Eksperci podzieleni fot.fotolia

Problem "czarnej strefy" dotyczy co najmniej 17 branż. W tym roku straty dla budżetu wyniosą 60 mld zł.

Niektórzy eksperci mają obawy o upolitycznienie komisji i "spektakl medialny", inni uważają, że komisja śledcza ds. VAT może odegrać istotną rolę. Pojawiają się opinie, że komisja powinna badać okres od 2004 roku, czyli od wejścia Polski do UE. Luki w VAT na poziomie całej UE szacuje się na ok. 180 mld euro. Tymczasem - jak wskazuje dyrektor generalny UN Global Compact Kamil Wyszkowski - problem czarnej strefy, czyli mafii gospodarczych - przestępców, którzy na chłodno z zimną krwią łamią prawo - jest ogromny.

- To mafia paliwowa, tytoniowa, spirytusowa, hazardowa, mafia związana z gospodarką odpadami. Można by długo wymieniać, na liście jest nie miej niż 17 branż - mówi Wyszkowski.

Jego instytucja szacuje straty w tym roku dla budżetu na nie mniej niż 60 mld zł. 

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • papierek 2017-09-17 16:12:53
    Ci wątpliwej "maści" eksperci, są oczywiście podzieleni, ponieważ wczoraj jeszcze lobbowali i doradzali złodziejom jak należy robić aby nic nie robić ale bardzo wiele zarobić w świetle złodziejskiego POTuskowego prawa, handlując powietrzem z fakturami o wysokich sumach dających czysty i "legalny" zysk, na zabezpieczenie późnej starości własnej i potomnych.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA