REKLAMA

Komitet Stabilności Finansowej powołał grupę robocza ds. kredytów walutowych

  • Autor: PAP/jm
  • 10 sierpnia 2016 17:37
Komitet Stabilności Finansowej powołał grupę robocza ds. kredytów walutowych Powołanie grupy roboczej ds. ryzyka walutowych kredytów mieszkaniowych było inicjatywą Adama Glapińskiego, szefa NBP. (fot.: Marcin Ejsmont/flickr.com/C BY-NC-ND 2.0)

• Komitet Stabilności Finansowej (KSF) powołał w środę (10 sierpnia) grupę roboczą ds. ryzyka walutowych kredytów mieszkaniowych.
• W skład grupy wejdą przedstawiciele instytucji reprezentowanych w KSF.
• Powołanie grupy to inicjatywa Adama Glapińskiego, prezesa NBP.

Zadaniem grupy roboczej ds. ryzyka walutowych kredytów mieszkaniowych jest opracowanie projektu rekomendacji Komitetu w zakresie rozwiązań, które prowadziłyby do restrukturyzacji portfela walutowych kredytów mieszkaniowych na zasadzie dobrowolnego porozumienia pomiędzy bankami i ich klientami oraz nakreślały ramy pożądanego kształtu takiej restrukturyzacji.

Rekomendacja powinna w szczególności zakładać rozłożenie w czasie procesu restrukturyzacji portfela kredytów walutowych i służyć zachowaniu stabilności krajowego systemu finansowego.

Natomiast rozwiązania zaproponowane w rekomendacji powinny uwzględniać zakres instrumentów będących w dyspozycji poszczególnych instytucji, zgodnie z ich kompetencjami.

W skład Komitetu Stabilności Finansowej wchodzą prezes NBP, minister finansów, szef KNF i prezes BFG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA