REKLAMA

Komitet UNESCO wzywa do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 05 lipca 2017 16:36
Komitet UNESCO wzywa do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej W środę podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO Kazachstan złożył poprawki do projektu decyzji Komitetu ws. Puszczy Białowieskiej. (fot.wikipedia.org/Stormbringer76)

Do natychmiastowego zaprzestania wycinki drzew w najstarszej części Puszczy Białowieskiej i przyjęcia misji ekspertów wezwał polskie władze Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W środę podczas 41. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO Kazachstan złożył poprawki do projektu decyzji Komitetu ws. Puszczy Białowieskiej. Rozpoczęła się dyskusja o tym wniosku.

Delegacja kazachska zaproponowała m.in. wykreślenie z dokumentu zapisu dotyczącego stanowiska Komisji Europejskiej ws. Puszczy, dodanie zapisu o dopuszczeniu sanitarnych cięć drzew z powodów bezpieczeństwa i dla ochrony drzewostanu przed kornikiem drukarzem oraz przedłużenie terminu przygotowania raportu o stanie zachowania Puszczy Białowieskiej do grudnia 2018.

Po poprawkach, które zgłosił Kazachstan, zgodzono się na wydłużenie terminu przedstawienia raportu o stanie zachowania puszczy do grudnia 2019 r., ale znalazł się tam zapis o możliwym wpisie na Listę Światowego Dziedzictwa w Zagrożeniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Cyborg28 2017-07-05 20:22:18
    Skoro taka puszcza, jak białowieska, jest tylko w Polsce, co nie jest przypadkiem, tylko Z A S Ł U G Ą P O L S K I C H U C Z O N Y C H O R A Z P O L S K I C H L E Ś N I K Ó W , to na jakiej podstawie tychże specjalistów pouczają urzędnicy tych krajów, które już dawno takie puszcze u siebie zlikwidowały, czyli już dawno takich uczonych i specjalistów albo nie miały, się ich nie słuchały?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA