REKLAMA

Kompania Węglowa już nie gwarantuje stałych warunków zatrudnienia

  • Autor: PAP/pulshr.pl
  • 29 stycznia 2016 07:46
Kompania Węglowa już nie gwarantuje stałych warunków zatrudnienia Wypowiedzenie porozumienia ze związkami ma dać możliwość ruchów prowadzących do obniżki wynagrodzeń. (Fot.: PTWP, Andrzej Wawok)

• W lipcu ubiegłego roku zarząd Kompanii Węglowej gwarantował pracownikom niezmienność warunków zatrudnienia przez rok od przejścia do innego podmiotu.
• W czwartek (28 stycznia) wypowiedział to porozumienie.
• Związkowcy obawiają się zwolnień i obniżki wynagrodzeń.

Związkowcy obawiają się, że wypowiedź zarządu może być wstępem do obniżki wynagrodzeń, a nawet zwolnień, po przekazaniu 11 kopalń Kompanii do nowej spółki pod nazwą Polska Grupa Górnicza (PGG).

Przedstawiciele KW oficjalnie nie komentują sprawy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie ma mowy o zwolnieniach pracowników, natomiast wypowiedzenie ma dać możliwość ruchów prowadzących do obniżki wynagrodzeń. Podobnego zdania są przedstawiciele związków.

- Przedstawione założenia planu techniczno-ekonomicznego dla kopalń Kompanii przewidują m.in. drastyczne cięcie kosztów osobowych, na co nie ma naszej zgody. Wypowiedzenie porozumienia można odczytywać jako przygotowanie do planowanych działań - powiedział szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

Przeczytaj więcej na pulshr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA