REKLAMA

Kompania Węglowa: Nie ma planów likwidacji kopalń

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/JS
  • 03 lutego 2016 11:34
Kompania Węglowa: Nie ma planów likwidacji kopalń Zarząd Kompanii Węglowej zaznacza, że nie jest rozpatrywany żaden wariant zakładający likwidację czterech kopalń (fot. PTWP/Andrzej Wawok)

Zarząd Kompanii Węglowej zaznacza, że nie jest rozpatrywany żaden wariant zakładający likwidację czterech kopalń. Polska Grupa Górnicza powstanie w oparciu o 11 kopalń i 4 zakłady wchodzące obecnie w skład KW.

Kompania Węglowa wystosowała w środę, 3 lutego, oświadczenie, w związku z pojawiającymi się informacjami na temat ultimatum rząd (czytaj: Ultimatum rządu dla górniczych związków: Cięcie płac albo zamknięcie kopalń).

„W związku z pojawiającymi się informacjami prasowymi o tym, iż „rząd dał związkom w Kompanii Węglowej alternatywę: albo cięcie płac, albo zamknięcie kopalń”, zarząd Kompanii Węglowej oświadcza, że zadeklarował - w porozumieniu z Ministerstwem Energii - przeniesienie do Polskiej Grupy Górniczej wszystkich 11 kopalń wchodzących w skład Kompanii Węglowej. Obecnie nie jest rozpatrywany żaden wariant zakładający likwidację 4 kopalń. Polska Grupa Górnicza powstanie w oparciu o 11 kopalń i 4 zakłady wchodzące obecnie w skład KW”.

Czytaj całość na wnp.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA