REKLAMA

Konsultacje międzyrządowe. Ważna wizyta premier Szydło w Izraelu

 • Autor: aw/pap
 • 20 listopada 2016 20:33
Konsultacje międzyrządowe. Ważna wizyta premier Szydło w Izraelu Ważnym punktem wizyty B. szydło w Izraelu będzie również podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym (fot.premier.gov.pl)

• Premier Beata Szydło wraz z częścią ministrów w poniedziałek (21 listopada) udaje się do Izraela na konsultacje międzyrządowe.
• Jednym z tematów rozmów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez polski rząd programu „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”.

Podczas wizyty ma być też podpisane polsko-izraelskie porozumienie o zabezpieczeniu społecznym.

- Premier Beata Szydło wraz z ministrami udaje się w poniedziałek do Izraela na konsultacje międzyrządowe. Ta forma współpracy to dokonała okazja do zacieśnienia współpracy pomiędzy naszymi krajami i wymiany doświadczeń w wielu obszarach - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jak poinformował, zaplanowane jest zarówno bilateralne spotkanie premier Szydło z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, jak i konsultacje resortowe, w których będą uczestniczyć przedstawiciele MON, MEN, Ministerstwa Sportu, Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Jednym z istotnych tematów będzie współpraca gospodarcza w ramach realizowanego przez rząd premier Beaty Szydło "Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" - powiedział  Bochenek. W lutym 2016 r. rząd przyjął Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - dokument przedstawiający wyzwania, jakie stoją przed polską gospodarką (tzw. pułapki rozwojowe) oraz propozycje działań wokół pięciu filarów rozwojowych. Na podstawie planu została opracowana Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

"Ważnym punktem tej wizyty będzie również podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym. Dotychczasowy brak takiej umowy wywoływał wiele niekorzystnych skutków, jak chociażby brak możliwości sumowania okresów ubezpieczenia z obu państw w celu ustalenia prawa i wysokości renty lub emerytury"- dodał.

Rzecznik rządu podkreślił, że do tej pory zarówno Polska, jak i Izrael brały dotąd pod uwagę tylko okresy ubezpieczenia ze swojego terenu nie wliczając ubezpieczenia z drugiego państwa.

W trakcie pobytu w Izraelu premier Szydło złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem i w Bazylice Grobu Pańskiego. Przewidziane jest także spotkanie z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • MEGA 2016-11-21 18:01:39
  czy ta wizyta ma na celu likwidacie rent przyznanych z PO i PSL
 • alka 2016-11-21 08:05:45
  Ja zupełnie nie rozumiem, dlaczego i po co kolejny rząd Rzeczypospolitej Polskiej jedzie do Izraela na jakieś "konsultacje międzyrządowe" ??!! O ile wiem, takich "konsultacji" nie robimy z żadnym innym krajem ! Może ktoś mi to wytłumaczy ??!!
 • PiS zna słowo złodzieje? 2016-11-20 21:22:56
  Skoro PiS gra na dwa fronty proszę zabrać ze sobą żydka senatora Józefa Zająca ,fuszerstwa wyborcze, zakłócanie ciszy wyborczej w dniu wyborów parlamentarnych 2015 powiat chełmski poprzez telefony do wyborców na korzyść senatora PSL i wszystko jasne-PiS!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA