REKLAMA

Kopacz: nasze spółki skarbu państwa mają swoją wartość

  • Autor: PAP
  • 21 października 2015 18:14
Kopacz: nasze spółki skarbu państwa mają swoją wartość - Dziś nasze spółki skarbu państwa są wyjątkowo aktywne i mają swoją wartość - stwierdziła Ewa Kopacz (fot. facebook.com/PlatformaObywatelska)

- Spółki skarbu państwa nie były tłamszone przez rządzących; natomiast miały pełen klimat do tego, żeby rozwijać się - powiedziała Kopacz na konferencji prasowej po środowej wizycie w rafinerii.

Kopacz oceniła, że dlatego "nasze spółki z takimi dobrymi ocenami znalazły się nie tylko w ocenach naszych ekonomistów i fachowców, ale również w ocenach międzynarodowych specjalistów".

- Dziś nasze spółki skarbu państwa są wyjątkowo aktywne i mają swoją wartość - świadczą np. rankingi, nie tylko w kraju, ale również za granicą - powiedziała Kopacz. Jako przykład podała ranking 500 największych przedsiębiorstw Europy środkowo-wschodniej, gdzie - jak powiedziała - "co trzeci obecny to jest firma z Polski".

Podkreśliła, że rządzący byli zwolennikami "budowania dobrego klimatu wokół wszelkich działań" i ich nie ograniczali. Jako przykład podała KGHM, który, jak powiedziała, "przejął aktywa kanadyjskiej kopalni, dzięki temu swoje naturalne zasoby zwiększył o 8,5 mln ton miedzi i stał się czwartą potęgą na świecie".

- To są te działania, które się podczas ośmiu lat wydarzyły, a którym bardzo mocno rząd PO-PSL sprzyjał - oświadczyła. - Oprócz inwestycji naszych spółek, które są w tej chwili w dobrej kondycji finansowej, mamy również w tyle głowy - i to jest chyba dla nas najważniejsze - bezpieczeństwo energetyczne - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA