REKLAMA

Kopacz: program PO sprawi, że Polacy będą więcej zarabiać

  • Autor: PAP
  • 09 października 2015 21:39
Kopacz: program PO sprawi, że Polacy będą więcej zarabiać Ewa Kopacz (fot. Wikipedia CC BY-SA 2.0)

Zdecydowaną większość zapowiedzi z expose zrealizowałam; teraz chcę tę pracę kontynuować i realizować program PO, który spowoduje, że Polacy będą więcej zarabiać - powiedziała premier Ewa Kopacz w piątek przed wyjazdem na wielkopolską konwencję Platformy.

"Wyruszam w kolejny etap naszej kampanii. Tym razem odwiedzę trzy województwa: wielkopolskie, lubuskie i zachodniopomorskie. Będę rozmawiać o naszym programie; to jest hasło +Silna gospodarka. Wyższe płace+" - powiedziała szefowa rządu podczas briefingu na Dworcu Centralnym w Warszawie przed wyjazdem do Poznania. Wieczorem w tym mieście odbędzie się wielkopolska konwencja PO.

Premier przyznała, że kończąca się kadencja była "bardzo trudna". "Dla mnie szczególnie trudna, bo przez trzy lata byłam marszałkiem Sejmu, potem stanęłam na czele rządu. To trudne dla nowego premiera, który przychodzi na koniec kadencji i chce zrobić jeszcze wiele rzeczy" - powiedziała szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, jest w tej dobrej sytuacji, że deklaracje, które złożyła podczas swego expose, w zdecydowanej większości zrealizowała. "Więc mam i satysfakcję i też mandat do tego, żeby wychodzić do wyborców i mówić: to, co zamierzałam, zrealizowałam, a teraz proponuję wam nowe rozwiązania, które też zamierzam zrealizować" - podkreśliła Kopacz.

"Skoro jedno mi się udało, to z całą determinacją i pracą, jaką w to wkładałam będąc premierem polskiego rządu, chcę teraz tę pracę kontynuować i realizować dobre propozycje, które składa PO jako swój program" - zadeklarowała premier.

Jak poinformowała, podczas pobytu w trzech zachodnich województwach będzie mówić "zarówno o gospodarce, jak i o programie Platformy, który ma spowodować, że Polacy będą zdecydowanie więcej zarabiać".

Jak zaznaczyła, "mówiąc o silnej gospodarce trudno zapomnieć o eksporcie, szczególnie będąc w województwach zachodnich". "Nasz eksport w ubiegłym roku sięgnął rekordowych kwot 682 mld zł" - powiedziała szefowa rządu. Podkreśliła, że taki wynik był możliwy tylko dlatego, że Polska jako kontrahent jest wiarygodna dla innych krajów, jest krajem o stabilnej gospodarce.

"Będziemy mówić również o wartościach" - zapowiedziała premier. Jak mówiła, województwa zachodnie "to taka swoista brama" łącząca Polskę z Europą zachodnią. "W Europie, która jest zbudowana na solidnych, stabilnych fundamentach, ważne są nie tylko infrastruktura, gospodarka i pieniądze, ale też wartości i o tych wartościach, szczególnie w kontekście praw kobiet, będę rozmawiać z kobietami w tych województwach" - zaznaczyła Kopacz.

Odnosząc się do przedwyborczych sondaży, w których PiS jest przed PO, szefowa rządu wspominała słowa brytyjskiego premiera Davida Camerona i powiedziała, że najbardziej wiarygodnym sondażem będzie głosowanie 25 października.

"Przypomnę też, co powiedział mi David Cameron, który przyjechał po wygranych wyborach, a dwa tygodnie przed wyborami nikt mu nie dawał zwycięstwa. Niestety był daleko za czołówką. A powiedział: +wiesz, dlaczego wygrałem wybory? Bo sondaże były dla mnie nieprzychylne i w sondażach przegrywałem+. Wszystko może się jeszcze wydarzyć" - powiedziała Kopacz.

"Chcę też przypomnieć fajne zdanie, które wygłaszał zwykle Adam Małysz przed swoimi najważniejszymi skokami. On wtedy mówił: mnie nie interesuje, jak daleko skoczą moi przeciwnicy, mnie interesuje jak daleko ja skoczę. I może tych zasad będę się trzymać. W związku z tym z pełną energią ruszam do kolejnych miejsc, by przekonywać Polaków" - podkreśliła premier.

Szefowa rządu pytana była także o czwartkowy mecz Polska-Szkocja, zremisowany 2:2. "Oglądałam i trzymałam kciuki. Zaraz po meczu powiedziałam, że warto wierzyć do końca i walczyć do końca" - powiedziała Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • 50301 2015-10-10 07:57:35
    ,, Jesteś szalona, mówię Ci ..." to już evergren zespołu Boys , i pasuje Ewka Botox Kopacz do Ciebie idealnie!
  • Były wyborca 2015-10-09 23:47:39
    Gdy zajumaliście składki z OFE, powiedziałem sobie że podziękuję wam w wyborach. I słowa dotrzymam, macie 1 głos mniej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA