REKLAMA

Kopacz zapowiada kompleksową pomoc dla poszkodowanych przez suszę

  • Autor: PAP
  • 19 sierpnia 2015 16:27
Kopacz zapowiada kompleksową pomoc dla poszkodowanych przez suszę Polska zmaga się w tym roku z poważną suszą. Fot. Fotolia

Poszkodowanym przez suszę należy udzielić kompleksowej pomocy, zarówno tym, którzy uprawiają rośliny, jak i hodowcom bydła - powiedziała w środę premier Ewa Kopacz. Podkreśliła, że w pierwszej kolejności należy oszacować powstałe straty.

Kopacz zaznaczyła, iż nie rozważała możliwości wprowadzenia stanu klęski żywiołowej.

Jak wyjaśniała na konferencji prasowej, stan klęski żywiołowej "jest jak gdyby tylko formalnym otwarciem ścieżki do tego, aby wszystkie instytucje państwowe mogły skutki tejże sytuacji łatwiej niwelować".

"Jeśli mówimy dziś o tym, że ta susza spowoduje, że będziemy mieli zdecydowanie mniejsze uprawy, ale też będziemy mieli zdecydowanie mniejszą ilość bydła hodowlanego, to program i pomysł na wsparcie (zarówno tych, którzy w tej chwili produkują i uprawiają rośliny, ale też hodują bydło) musi być kompleksową pomocą" - podkreśliła Kopacz.

"Tej kompleksowej pomocy będziemy udzielać" - zapowiedziała.

Premier zaznaczyła jednak, że aby rozpocząć udzielanie tej pomocy, należy zapewnić odpowiednie środki finansowe - co można będzie zrobić dopiero po oszacowaniu powstałych strat.

"Wiem, że już teraz działa ok. 800 komisji, które szacują te straty. (...) Po ich oszacowaniu będziemy niewątpliwie zastanawiali się, jakiego rzędu pieniądze muszą trafić do rolników i w jakiej formie. Chcemy to zrobić jak najszybciej" - podkreśliła Kopacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA