REKLAMA

Kościński: Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji w polskiej gospodarce

  • www.pulshr.pl
  • Autor: PulsHR.pl
  • 30 września 2016 12:33
Kościński: Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji w polskiej gospodarce - Niezbędna jest bliska współpraca przedsiębiorców z naukowcami - mówi Tadeusz Kościński. (fot. mr.gov.pl)

• Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Roche Polska podpisały umowę o utworzeniu Centrum Naukowo-Przemysłowego.
• Inwestycja to wkład w polską innowacyjność i realizację modelu gospodarki zaprezentowanego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Inwestycje w badania kliniczne mogą w szczególny sposób przełożyć się na budowę polskiej innowacyjności, zarówno w obszarze technologii i wytwarzania, jak i budowy kapitału społecznego opartego na wiedzy. Centrum Naukowo-Przemysłowe to wkład w polską innowacyjność i realizację modelu gospodarki zaprezentowanego w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Kończymy erę imitacji, rozpoczynamy erę innowacji w polskiej gospodarce. Tak w skrócie można określić cel Ministerstwa Rozwoju na najbliższe lata. Rozwój innowacyjności polskich firm jest jednym z filarów rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Zdolność przedsiębiorstw do wykorzystania w praktyce wyników prac badawczo-rozwojowych jest największą przewagą konkurencyjną globalnych gospodarek – mówi Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

- Aby uzyskać taki efekt, niezbędna jest bliska współpraca przedsiębiorców z naukowcami. Od niej zależy, na ile skutecznie innowacyjne pomysły będą przekuwane w konkretne produkty i usługi rynkowe. Chcemy znacznie zwiększyć poziom stopy inwestycji w relacji do PKB z obecnych 20 do 25 proc. Szczególnie zależy nam na projektach innowacyjnych, badawczo-rozwojowych i w sektorze nowoczesnych usług - dodaje Kościński.

Więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA