REKLAMA

Kosinak-Kamysz: PSL chce 14 złotych za godzinę pracy na umowie

  • Autor: GP
  • 16 czerwca 2016 09:12
Kosinak-Kamysz: PSL chce 14 złotych za godzinę pracy na umowie Kosiniak-Kamysz: PSL jest jedyną formacją zdolną rozmawiać z rządem, i z opozycją. (fot.:twitter.com/nowePSL)

• Lider PSL w czwartek (16 czerwca) zaproponował 14 zł za godzinę pracy na umowie.
• Wobec niskich notowań w sondażach, Władysław Kosiniak-Kamysz przypomina, że PSL jest obecne w samorządach. Jest też w stanie rozmawiać z innymi partiami, zarówno z PiS jak i z opozycją.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem politycznej rozmowy w Polski Radio. W czwartek (16 czerwca) mówił o obecnej sytuacji stronnictwa, polityce wobec pracy i demografii rządu, i płacy minimalnej.

- Albo praca na umowie i mniejsze bezpieczeństwo, albo etat i związane z nim zabezpieczenia - mówił o wyborach wobec jakich stają pracujący Polacy. Stawka godzinowa?

- Powinno być 14 zł za godzinę - ocenił Kosiniak-Kamysz. Przypominał, że względem roku 2015, gdy padały obietnice wyborcze, zmieniły się uwarunkowania. W ocenie polityka PiS i jego 12/13 zł już nie jest wystarczające.

Czytaj: Minister Rafalska wyklucza zmiany w budżecie

Zapytany o ocenę polityki prorodzinnej rządu polityk PSL stwierdził, że nie można jej oceniać w kategoriach czysto politycznych, tego lub innego ugrupowania -  Tu powinno się współdziałać - mówił Kosiniak-Kamysz. - Demografię można zmienić w dekadę, a nie w kadencję.

Część rozmowy była też poświęcona niskim notowaniom PSL w sondażach poparcia dla partii politycznych.

Zobacz najnowsze sondaże tutaj.

- Pamiętam, że takie pytania pojawiają się od 25 lat w odniesieniu do PSL. Doświadczenie wyborcze nas dotknęło, i jesteśmy w okresie rozliczeń powyborczych - relacjonował sytuację w partii. - PSL jest silne w samorządach, współrządzimy w niektórych województwach. Tam, w samorządzie rozgrywają się też rzeczy ważne dla Polski - Kosiniak-Kamysz chce by o tym fakcie też pamiętano.

W Sejmie widzi siłę swojej partii, bo - jego zdaniem - PSL jest jedyną formacją zdolną rozmawiać z rządem, i z opozycją.

Kosiniak-Kamysz był ministrem pracy i polityki społecznej w rządach koalicji PO-PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zeghar 2016-06-16 09:59:07
    "Obrotowy" PSL zaczyna się licytować. Za nic nie odpowiada, to może obiecywać.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA