REKLAMA

Koszt reformy emerytalnej to 400 mld zł

  • Autor: PAP
  • 21 września 2015 13:57
Koszt reformy emerytalnej to 400 mld zł Droga reforma emerytalna

Około 400 mld zł będzie kosztowało budżet państwa przywrócenie wieku emerytalnego - do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

 - Koszt powrotu do wieku emerytalnego sprzed reformy to ok. 400 mld złotych - mówił w Polsat News rzecznik rządu Cezary Tomczyk, komentując zapowiedzianą inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie obniżenia wieku emerytalnego.

Rzecznik dodał, że zmiana wieku emerytalnego, jaką dotąd proponowali PiS i Andrzej Duda, spowoduje też zmniejszenie realnej wysokości emerytur dla mężczyzn o 20 proc., a dla kobiet o 70 proc.

Tomczyk zaznaczył, że nie zna jeszcze projektu prezydenta.

To propozycja bezcelowa

Jednak jego zdaniem, składanie takich projektów mija się z celem, bo obecny parlament kończy kadencję, a obowiązuje zasada dyskontynuacji.

- Jeżeli pan prezydent Duda chce bardzo poważnie podejść do tych swoich projektów, to powinien je przygotować i złożyć w następnej kadencji parlamentu - powiedział Tomczyk.

- Do końca kadencji tego parlamentu są dwa posiedzenia Sejmu, a reforma emerytalna to coś, co Sejm przygotowuje około pół roku, to ogromne zmiany i ogromne skutki finansowe - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA