REKLAMA

Kosztowne skutki Brexitu dla Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 29 czerwca 2016 07:51
Kosztowne skutki Brexitu dla Polski Ale Brexit - pisze gazeta - może oznaczać co najmniej cztery scenariusze finansowe dla całej Europy. (fot.fotolia)

500 mln euro rocznie - nawet o taką kwotę może wzrosnąć roczna składka naszego kraju, jeśli Wielka Brytania faktycznie wyjdzie z UE - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

To przewidywany koszt łatania dziury w unijnym budżecie - wynika z obliczeń "DGP".

Ale Brexit - pisze gazeta - może oznaczać co najmniej cztery scenariusze finansowe dla całej Europy. Dwa zakładają uzupełnienie ubytków po roku 2020 przez cięcia lub zwiększenie składki. Jeden dopuszcza, że Londyn wcześniej wychodzi ze Wspólnoty i negatywne skutki pojawią się już w obecnej perspektywie.

Kolejny wariant przewiduje zmianę zasad tworzenia unijnego budżetu w przyszłości. I to bez względu na to, czy Królestwo opuści Unię, czy nie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • prawda jest okrutna! 2016-06-29 08:13:23
    Będzie lepiej, z tylnego siedzenia za Rządów Kaczyńskiego powrót rodaków do kraju ojczystego w apelach przez wojsko Macierewicz nada do uwiecznienia, jak tzw katastrofę smoleńską, gdzie bliźniak wysłał na śmierć najbliższego, widząc że wychodzi z czasem na głupka odwraca zadek w kierunku Narodu głupiego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA