REKLAMA

Kowalczyk: Do końca marca wypracowujemy model zarządzania spółkami Skarbu

  • Autor: PAP/JS
  • 23 stycznia 2017 16:40
Kowalczyk: Do końca marca wypracowujemy model zarządzania spółkami Skarbu Minister, szef Stałego Komitetu RM Henryk Kowalczyk (fot. twitter)

• Do końca marca wypracowujemy model zarządzania spółkami Skarbu Państwa - powiedział minister, szef Stałego Komitetu RM Henryk Kowalczyk, który do końca 2016 r. był p.o. ministra Skarbu Państwa.
• Zapowiedział, że "lada moment" będzie powołana Rada ds. Spółek.

Minister przypomniał, że jednym z jego zadań była likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa. Proces ten rozpoczął się od 1 stycznia br.

Kowalczyk podkreślił, że głównym celem całego rządu jest to, "aby odejść od prywatyzacji, aby budować majątek narodowy tych spółek Skarbu Państwa". "Przez ten okres czasu nie prywatyzowaliśmy niczego, również niczego nie stawialiśmy w stan upadłości, likwidacji, wręcz wydobywaliśmy z tego stanu. Odbudowujemy w sposób systematyczny ten majątek narodowy. I to jest jednym z głównych zadań zarządzania spółkami Skarbu Państwa. I takie cele sobie stawiamy, aby budować majątek narodowy" - powiedział na konferencji prasowej.

Czytaj też: Morawiecki: Pracujemy nad zmianami podatkowymi

"Ważne jest też, aby oprócz zlikwidowania urzędu wypracować nowy model funkcjonowania spółek, zarządzania tymi spółkami i do końca marca jesteśmy w takim okresie przejściowym, kiedy to ten model wypracowujemy, kiedy to we współpracy z pozostałymi ministrami, którzy te spółki otrzymali, pracujemy nad tym modelem zarządzania spółkami Skarbu Państwa" - mówił.

Zapowiedział ponadto: "Będziemy jeszcze w tym procesie zarządzania spółkami Skarbu Państwa powoływać lada moment Radę ds. Spółek, aby również wprowadzić ten przejrzysty system zarządzania korporacyjnego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA