REKLAMA

Kowalczyk: Zarząd nadzorczy nad spółkami SP - przy KPRM

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 15:46
Kowalczyk: Zarząd nadzorczy nad spółkami SP - przy KPRM Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk (fot. facebook/Henryk Kowalczyk)

Zarząd nadzorczy nad spółkami Skarbu Państwa będzie usytuowany przy KPRM, a zarząd merytoryczny - przy poszczególnych ministrach branżowych - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk na konferencji prasowej po posiedzeniu RM.

- Chcemy, aby spółki były nadzorowane i zarządzane merytoryczne przez poszczególnych ministrów, zgodnie z ich branżą i zainteresowaniem. Tak jak w tej chwili to się już dzieje, czyli spółki energetyczne są zarządzane przez ministra energii, czy spółki związane z gospodarką morską - przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej - tłumaczył. - Dalsze delegowanie do zarządzania tych spółek będzie następowało - dodał.

- Jednocześnie oprócz tego merytorycznego upoważnienia do wykonywania praw własności do tych spółek przez poszczególnych ministrów branżowych, chcemy zbudować, myślę, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pod bezpośrednim nadzorem pani premier takie ciało, które będzie miało możliwość bezpośredniej kontroli, nadzoru nad spółkami Skarbu Państwa już nie merytoryczny tylko bardziej finansowy, ale też również m.in. w ramach tego podmiotu chcemy powołać jakąś radę ds. spółek. Chodzi o to, aby też taka rada mogła akceptować, nominować kandydatów do ciał zarządzających, czyli do rad nadzorczych i zarządów - wyjaśnił Kowalczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA