REKLAMA

Krajowi producenci leków pozytywnie oceniają plan Morawieckiego

  • Autor: Rynek Aptek
  • 18 lutego 2016 19:09
Krajowi producenci leków pozytywnie oceniają plan Morawieckiego Zapowiadana przez wicepremiera „Gra do jednej bramki” przyczyni się do stymulacji rozwoju naszej branży - uważają producenci leków. fot.: fotolia.

„Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” zyskał pozytywną opinię krajowych producentów leków. Ich zdaniem został on oparty na istniejącym już potencjale gospodarczym i zakłada jego rozwój i wzmocnienie.

- Z zadowoleniem przyjęliśmy zapowiedź „przekrojowego spojrzenia na przedsiębiorczość zamiast Polski resortowej”. Na funkcjonowanie przemysłu farmaceutycznego mają bowiem wpływ decyzje różnych resortów i urzędów. Niestety, dotychczas organy te podejmując decyzje, często o fundamentalnym znaczeniu dla kondycji naszej branży, nie posługiwały się wspólnym kompasem, ani też nie konsultowały się w wystarczającym stopniu z przemysłem. Zapowiadana przez wicepremiera „Gra do jednej bramki” i współpraca z pracodawcami z pewnością przyczyni się do stymulacji rozwoju naszej branży - pisze Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF).

Jak zauważają przedstawiciele PZPPF, przemysł farmaceutyczny został zaliczony do tych, w których Polska może uzyskać przewagi konkurencyjne. Zważywszy, że wartość polskiego eksportu produktów farmaceutycznych rośnie, z zadowoleniem przyjmujemy też zapowiedź jego wsparcia i reformy dyplomacji ekonomicznej. To może to przyczynić się do odwrócenie ujemnego bilansu handlowego polskiego sektora farmaceutycznego.

Cały artykuł w RynkuAptek.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA