REKLAMA

Kredyty frankowe w Polsce i wiek emerytalny były przedmiotem zainteresowania MFW

  • Autor: PAP/GP
  • 16 maja 2016 15:36
Kredyty frankowe w Polsce i wiek emerytalny były przedmiotem zainteresowania MFW MFW to międzynarodowa instytucja finansowa pożyczająca duże sumy państwom. (fot.:fsecart/flickr.com/CC BY 2.0)

Projekt przewalutowania kredytów frankowych oraz obniżenia wieku emerytalnego mogą zaszkodzić finansom publicznym i wpłynąć na obniżenie wzrostu gospodarczego - wynika z corocznego raportu Międzynarodowego Funduszu Walutowego oceniającego Polskę.

- Niedawne propozycje zmian pogorszyły oceny inwestorów i wraz z długoterminowymi wyzwaniami strukturalnymi mogą przyczynić się do obniżenia poziomu wzrostu gospodarczego - wskazał MFW w raporcie zaprezentowanym w poniedziałek (16 maja) w Warszawie.

Wymienił w tym kontekście m.in. pomysł przewalutowania kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich i projekt skrócenia wieku emerytalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jaś 2016-05-16 18:56:11
    W Polsce, podnosząc wiek emerytalny, wrzucono wszystkich do jednego wora, tych z krótkim stażem pracy, bezrobotnych, a także tych co pracują bez przerwy od 17 roku życia. Mam 47 lat i 9 m-ce pracy fizycznej, same składkowe, a do pełnej emerytury musiałbym pracować FIZYCZNIE jeszcze przez 2 lata. Czyli 49 lat i 9 m-cy. (pracuję bez przerwy od 01.08.1968 r). Według MFW to najlepiej jakbym pracował do śmierci. WIĘKSZOŚĆ KRAJÓW, WPROWADZAJĄC REFORMĘ, WPROWADZIŁY ODSTĘPSTWA, NP. ZE WZGLĘDU NA DŁUGI STAŻ PRACY.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA