REKLAMA

Kredyty we frankach nielegalne?

  • Autor: PAP/AS
  • 07 maja 2016 10:31
Kredyty we frankach nielegalne? Kredyty byłyby przeliczane po kursie obowiązującym w dniu wypłaty pieniędzy, raty kredytowe zaś po kursie z dnia dokonywania spłaty (fot. pixabay.com)

Do Sejmu trafił projekt ustawy delegalizujący kredyty udzielone w walutach obcych, w tym we frankach szwajcarskich. W myśl tego projektu banki mają przeliczyć kredyty tak, jakby od początku były one brane w złotówkach - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Przeciągające się prace nad rozwiązaniem problemu toksycznych kredytów spowodowały, że zadłużeni we frankach wzięli sprawy w swoje ręce.

Za pośrednictwem klubu Kukiz'15 złożyli do Sejmu projekt ustawy zakazującej udzielania kredytów w obcych walutach i unieważniającej wszystkie umowy kredytowe zawarte po 1 stycznia 2000 roku w walutach innych niż złote i na czas dłuższy niż pięć lat.

Kredyty byłyby przeliczane po kursie obowiązującym w dniu wypłaty pieniędzy, raty kredytowe zaś po kursie z dnia dokonywania spłaty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Hubert Z 2016-05-08 11:02:44
    Już wiadomo, że Petru i przyjaciele zagłosują przeciwREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA