REKLAMA

Krzysztof Jurgiel: Będą wojewódzkie programy rozwoju obszarów wiejskich na lata 2020-26

  • Autor: PAP/AT
  • 13 lutego 2017 07:54
Krzysztof Jurgiel: Będą wojewódzkie programy rozwoju obszarów wiejskich na lata 2020-26 We wszystkich województwach zostaną utworzone zespoły, które określą najważniejsze potrzeby na swoim terenie w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich (Krzysztof Jurgiel, fot.twitter.com/PremierRP)

• Do końca 2018 r. zostaną przygotowane wojewódzkie programy rozwoju obszarów wiejskich - zapowiedział w Ostródzie minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.
• Mają one określać potrzeby i kierunki rozwoju rolnictwa w poszczególnych regionach

Podczas briefingu minister poinformował, że rozmawiał z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim o sporządzeniu szczegółowego programu potrzeb z obszaru rolnictwa w tym regionie. Jak mówił, we wszystkich województwach zostaną utworzone zespoły, które określą najważniejsze potrzeby na swoim terenie w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich.

Czytaj też: Resort proponuje nowe zasady szacowania szkód w rolnictwie

Według niego koordynatorami tych zespołów będą dyrektorzy ośrodków doradztwa rolniczego. Przy ustalaniu najważniejszych lokalnych problemów i potrzeb mają oni współpracować z przedstawicielami wojewodów, administracją rolną, a także izbami rolniczymi, samorządami i branżowymi związkami.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • rolnik z podlasia 2017-02-13 10:56:32
    jak na na takiego Jurgiela patsze, to mnie sie do roboty nie chce O nie Wezme flaszke i wiem co zrobieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA