REKLAMA

Krzysztof Jurgiel ministrem rolnictwa: Stabilizacja na rynku mleka i wieprzowiny najważniejsza

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 11 listopada 2015 01:44
Krzysztof Jurgiel ministrem rolnictwa: Stabilizacja na rynku mleka i wieprzowiny najważniejsza "Na razie musimy złożyć ślubowanie i przysięgę i wtedy będziemy mogli rozmawiać o szczegółach" (fot. Adrian Grycuk CC BA-SY 3.0)

Stabilizacja rynków rolnych, poprawa jakości życia na obszarach wiejskich oraz uregulowanie obrotu ziemi – to zdaniem posła Krzysztofa Jurgiela, nowego ministra rolnictwa, najbardziej palące problemy polskiej wsi.

Krzysztof Jurgiel, poseł na sejm III, IV, V, VI, VII i VIII kadencji, senator V kadencji, były minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza oraz były prezydent Białegostoku, zgodnie z zapowiedzą Beaty Szydło, obejmie tekę ministra rolnictwa.  

Zadzwoniliśmy do obecnego posła z pytaniem, czy jest gotowany i jakie ma plany związane z ważnym resortem.  – Wiele lat zajmuje się rolnictwem i obszarami wiejskimi, jeśli chodzi o doświadczenie, to ono jest. Natomiast, czy uwarunkowania zewnętrzne i wewnętrzne pozwolą na realizację zamierzeń, czas pokaże – komentuje dla Parlamentarny.pl objęcie teki ministra w rządzie Beaty Szydło

Czym będzie zajmowało się ministerstwo rolnictwa pod jego kierownictwem?

– Najważniejsze kwestie to stabilizacja rynków rolnych, szczególnie wieprzowiny i mleka, szeroko rozumiana poprawa jakości życia na obszarach wiejskich oraz uregulowanie obrotu ziemi. To trzy najpilniejsze problemy do rozwiązania, które obejmują całokształt pracy resortu – mówi.

O kształcie ministerstwa polityk nie chce na razie mówić.

– Na razie musimy złożyć ślubowanie i przysięgę i wtedy będziemy mogli rozmawiać o szczegółach – dodaje.   

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA