REKLAMA

Krzysztof Tchórzewski: Energię jądrową musimy mieć

  • Autor: PAP/JS
  • 14 września 2017 21:29
Krzysztof Tchórzewski: Energię jądrową musimy mieć "Mimo, że węgiel zdrożał, z tego powodu energia elektryczna w najbliższym czasie, tj. w przyszłym roku, nie zdrożeje" - powiedział Krzysztof Tchórzewski (Fot. PTWP)

Energię jądrową w Polsce musimy mieć – zadeklarował minister energii Krzysztof Tchórzewski. Wskazał, że wynika to z wymogów polityki klimatycznej.

"Energię jądrową w Polsce musimy mieć" - podkreślił minister w "Gościu Wiadomości" w TVP Info. "Polacy zaczynają więcej zużywać energii z węgla (...) w roku 2030 to zużycie będzie wynosiło ponad 20 proc. więcej. I czymś to musimy wypełnić. Ale już nie energetyką węglową, ze względów klimatycznych. Musi więc to być (inna-red) energetyka, a najlepiej, żeby była to energetyka jądrowa, bo ona jest zero emisyjna. I zmniejszy nam średnią emisję. To jest cel narodowy" - podkreślił Tchórzewski.

Czytaj też: Krzysztof Tchórzewski: elektrownia atomowa uratuje polskie górnictwo

Minister, pytany, czy na jesieni Polacy powinni się spodziewać podwyżek cen prądu, odpowiedział: "Wzrost cen węgla jest naturalnym ruchem na całym świecie. U nas jest kontraktowany na rok-dwa. Nasza energetyka płaci na węgiel ok. miliarda złotych mniej rocznie niż ceny na świecie. I mimo, że węgiel zdrożał, z tego powodu energia elektryczna w najbliższym czasie, tj. w przyszłym roku, nie zdrożeje".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA