REKLAMA

Kto i ile powinien zarabiać na stanowisku prezesa?

  • Autor: PulsHR.pl
  • 06 kwietnia 2016 14:57
Kto i ile powinien zarabiać na stanowisku prezesa? Michał Krupiński wybrany w styczniu na prezesa PZU zarabia miesięcznie 120 tys. zł. (Fot. mat. pras.)

Zarobki prezesów dużych przedsiębiorstw wielokrotnie przekraczają wynagrodzenia pracowników ich firm. Różnice sięgają nawet setek tysięcy złotych miesięcznie. W większości przypadków budzi to niezadowolenie pracowników, ale zdaniem headhunterów - prezes powinien dobrze zarabiać.

Prezes zarządu grupy Carlos Tavares zarobił w ubiegłym roku 5,24 mln euro. To oznacza niemal dwukrotną podwyżkę w porównaniu z rokiem 2014, kiedy to zarobił niecałe 2,75 mln euro.

Jean-Pierre Mercier z centrali związkowej CGT powiedział, że jest oburzony i zniesmaczony, zwłaszcza że średnia wysokość podwyżek dla załogi koncernu wynosi w 2016 roku 8 euro netto miesięcznie.

– To ten sam prezes, który od miesięcy mówił nam, że trzeba jeszcze bardziej zacisnąć pasa, zamrozić wynagrodzenia, zlikwidować jeszcze więcej miejsc pracy i obciąć kolejne premie – ubolewał związkowiec.

– Przyznaję, że pensja może wydawać się wielu osobom wysoka, ale wcale nie jest nieproporcjonalna – powiedział z kolei szef rady nadzorczej koncernu Louis Gallois. Podkreślił, że podwyżka jest wynikiem uzdrowienia kondycji koncernu przez prezesa w tempie o wiele szybszym, niż oczekiwano.

Czytaj dalej na PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA