REKLAMA

Kto kupi elektrownię Rybnik? Francuzi czekają na decyzję Ministerstwa Energii

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl/GP
  • 26 października 2016 12:31
Kto kupi elektrownię Rybnik? Francuzi czekają na decyzję Ministerstwa Energii Elektrownia Połaniec też jest obiektem, który EDF chce zbyć. (fot.:wikipedia.org/CC BY 3.0)

Trwa oczekiwanie francuskiej spółki energetycznej na decyzję Ministerstwa Energii w sprawie sprzedaży elektrowni Rybnik i kilku innych elektrociepłowni przez EDF Polska.

Trwa procedura sprzedaży aktywów energetycznych francuskiego koncernu EDF. Co ważne, sprzedawane podmioty są kluczowe dla energetyki Polski. Wśród nich jest m.in. elektrownia Rybnik.

Ponieważ zakłady EDF Polska są obiektem zainteresowania Ministerstwa Energii, to od resortu Krzysztofa Tchórzewskiego będzie zależeć, czy do jakichkolwiek transakcji dojdzie. Ministerstwo ma bowiem prawo weta.

Jak ustalił "Puls Biznesu", przedstawione oferty nie podobają się polskiemu rządowi.

- Każdy potencjalny inwestor musi uzyskać zgodę na zakup tych aktywów - skomentował Krzysztof Tchórzewski, minister energii na łamach "PB". -   Ze względu na strategiczne znaczenie aktywów EDF w Polsce ewentualny inwestor musi być zaakceptowany, zgodnie z ustawą o kontroli nierównych inwestycji - dodał.

Transakcje te są częścią realizacji strategii CAP 2030 i planu sprzedaży aktywów ogłoszonego przez grupę EDF 22 kwietnia 2016 roku.

Więcej o energetycznej sprzedaży EDF przeczytasz na WNP.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Zabiegowiec 2016-10-26 21:33:38
    Pora uruchomić nacjonalizację wyprzedanego za grosze polskiego przemysłu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA