REKLAMA

Kto na kim zarabia w Polsce? Statystyka pozytywnie wskazuje obcy kapitał

  • Autor: PAP/GP
  • 27 lipca 2017 06:30
Kto na kim zarabia w Polsce? Statystyka pozytywnie wskazuje obcy kapitał Firmy z udziałem inwestorów zagranicznych w najczęściej powstają w województwie mazowieckim. (fot.: Dariusz Gąszczyk/flickr.com/CC BY 2.0)

Prawie 4 tys. spółek z kapitałem zagranicznym zarejestrowano w naszym kraju w pierwszej połowie roku. Szykuje się rekord - czytamy w czwartkowym (27 lipca) wydaniu "Pulsu Biznesu".

Analiza danych z Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) w 2017 r. wykazała, że Polska jest coraz atrakcyjniejszym rynkiem dla inwestorów zagranicznych. W pierwszej połowie roku zarejestrowano już 3,8 tys. spółek z udziałem obcego kapitału - pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem Jarosława Nawrotka, prezesa Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej (COIG) jeżeli takie tempo się utrzyma, w całym 2017 r. powinno ich powstać o ponad 7 proc. więcej, niż w rekordowym 2016 r.

Jak tłumaczy ekspert BCC ds. inwestycji zagranicznych Maria Bernat, liczba rejestracji spółek z udziałem kapitału zagranicznego jest jednym z barometrów sytuacji gospodarczej. - Kapitał płynie do tych krajów, w których widzi perspektywę zysków. W Polsce ją widać, dlatego ciągle wzrasta zainteresowanie naszym krajem - przyznaje ekspert.

Jak zaznacza gazeta, firmy z udziałem inwestorów zagranicznych w najczęściej powstają w województwie mazowieckim (44 proc.) . Na drugim miejscu jest woj. małopolskie (11 proc.), a na trzecim - dolnośląskie (9 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA