REKLAMA

Które instytucje będą podlegać Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej?

  • Autor: PAP/AT
  • 26 listopada 2015 13:22
Które instytucje będą podlegać Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej? Obecnie trwają prace legislacyjne związane z wypracowaniem zasad nadzoru właścicielskiego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (fot.pixabay.com)

- Założeniem utworzenia ministerstwa gospodarki morskiej jest stworzenie nowoczesnego i efektywnego administracyjnie podmiotu zarządzania gospodarką morską - zapowiedział szef tego ministerstwa Marek Gróbarczyk.

W czwartek (26 listopada) w Sejmie posłowie PO Arkadiusz Marchewka i Kinga Gajewska pytali, jakie instytucje będzie nadzorowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

"Ministerstwu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej będą podlegać następujące instytucje: terenowe organy administracji morskiej, czyli urzędy morskie, (...) urzędy żeglugi śródlądowej oraz organy: Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich, Centralna Komisja Egzaminacyjna, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) oraz izby morskie. Do tego również Instytut Morski w Gdańsku i obydwie akademie morskie" - podkreślił Gróbarczyk.

Dodał, że w nadzorze jego resortu będą też okręgowe inspektoraty rybołówstwa oraz Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy w Gdyni, a także Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie.

Jak mówił, obecnie trwają prace legislacyjne związane z wypracowaniem zasad nadzoru właścicielskiego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej nad państwowymi przedsiębiorstwami oraz spółkami z udziałem Skarbu Państwa.

"Założeniem utworzenia ministerstwa jest stworzenie nowoczesnego i efektywnego administracyjnie podmiotu zarządzania gospodarką morską. To zaś wymaga również rozszerzenia uprawnień właścicielskich na podmioty komercyjne, które funkcjonują w obszarze działania ministerstwa" - zaznaczył minister.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • stcw 2016-02-12 13:38:16
    to ministerstwo to kompletna bzdura !dla nadzorowania w/w instytucji wystarczyłby z nawiązką jeden departament. Jest to typowy przykład tworzenia niepotrzebnych biurokratycznych instytucji, których jedynym celem jest zatrudnianie partyjnych aktywistów za nasze pieniądze. P.C.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA