REKLAMA

Kuczyński: Raczej można zapomnieć o wzroście PKB 3,8 proc. w ciągu roku

  • Autor: PAP/JS
  • 12 sierpnia 2016 11:23
Kuczyński: Raczej można zapomnieć o wzroście PKB 3,8 proc. w ciągu roku Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc. - podał GUS w tzw. szybkim szacunku PKB. (fot.: pixabay.com)

Dane GUS pokazujące, że PKB wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc. pokazują, że raczej można zapomnieć o zaplanowanym przez rząd wzroście PKB w bieżącym roku na poziomie 3,8 proc. - uważa analityk firmy Xelion Piotr Kuczyński.

- Wzrost jest słabiutki, a jeśli się weźmie pod uwagę to, że w II kwartale powinien być widoczny efekt programu 500 plus, to jest zaskakująco słaby - skomentował te wyniki Kuczyński.

- Widać z tego, że cały program 500 plus w tym roku doda około dwóch dziesiątych punkta procentowego PKB, może trzy dziesiąte, ale nie pół punkta procentowego, tak jak spodziewali się optymiści - dodał.

Czytaj też: Bony zamiast gotówki w ramach 500 plus

Zdaniem Kuczyńskiego, w związku z tym wynikiem "raczej można zapomnieć o tym, że zrealizowany zostanie zaplanowany przez rząd wzrost PKB na poziomie 3,8 proc.".

Produkt Krajowy Brutto wzrósł realnie w drugim kwartale 2016 r. o 3,1 proc. - podał GUS w tzw. szybkim szacunku PKB. Dane te są gorsze od oczekiwań ekonomistów, którzy w tzw. konsensusie rynkowym spodziewali się wzrostu PKB w drugim kwartale w wysokości 3,3 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • tyskmasz 2016-08-12 12:49:29
    Pan Piotr Kuczyński, kiedy przychodzi do mediów, to nic innego nie robi tylko straszy Polaków nadchodzącymi kryzysami, wielkimi stratami u "przedsiębiorców" i wszystkim co "złe" czyli PiS-em. Kiedy rządził Tusk, to Kuczyński mówił odwrotnie, czyli "chłop śpi a mu w polu samo rośnie". Jest takie przysłowie: "Taką piosenkę śpiewa ten kto na czyim wózku jedzie". Panie Kuczyński. Idź pan już na emeryturę i przestań Polaków straszyć, bo Oni już PiS-u się nie boją. Raczej tego aby nie wrócił Tusk ze swoją "poprawnością" polityczną.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA