REKLAMA

Kukiz'15 alarmuje: PiS chce opodatkować firmowe auta

  • Autor: GP
  • 23 listopada 2016 13:42
Kukiz'15 alarmuje: PiS chce opodatkować firmowe auta Zmiana podatku od firmowych samochodów ma kosztować Polaków 1 mld zł. (fot.:pexels.com/domena publiczna)

• Po doniesieniach medialnych o zmianie w podatku od pojazdów firmowych politycy Kukiz'15 podnoszą alarm.
• Wyliczają, że 50-proc. ograniczenie wydatków na firmowe samochody może kosztować Polaków okrągły 1 mld zł.

We wtorek (23 listopada) "Rzeczpospolita" podała informację o możliwej zmianie prawa podatkowego. W propozycji zakłada się wpisanie do kosztów prowadzenia działalności ponoszonych strat z tytułu użytkowania pojazdu służbowego, ale z ograniczeniem. - Tylko 50 proc. wydatków na firmowe samochody będzie można wrzucić w koszty - pisał dziennik. - Przeciętna mała firma zapłaci za te niby uproszczenie około 2 tys. zł rocznie.

Dziś przedsiębiorcy zaliczają wszystkie wydatki na pojazdy do kosztów.

Pomysł ma inicjować PiS, a takiemu rozwiązaniu ostro w internecie sprzeciwiają się politycy Kukiz'15.

- Jeśli sądziliście, że po utrzymaniu skandalicznie niskiej kwoty od podatku rząd PiS pozwoli Wam trochę odetchnąć, to byliście w błędzie - można było przeczytać w środę na stronach społecznościowych klubu i ruchu Kukiz'15. - Teraz PiS chce opodatkować firmowe auta!

Czytaj: Posłanka Kukiz'15 chce wyjaśnień w sprawie śmierci działacza formacji

Polityków Kukiz'15 bulwersuje, że rząd w "oczywisty sposób" chce się uderzyć w drobną polską przedsiębiorczość.

- Straci każda firma ze służbowym autem - podkreśla się w komunikacie, a wydatki z tytułu zmiany podatkowej podsumowano na 1 mld zł.

Naturalnie takie utrudnienie podatkowe politycy Kukiz'15 łączą z zaproponowaną przez Mateusza Morawieckiego (Ministerstwo Rozwoju i Finansów) konstytucją dla biznesu. Tę polityk pokazywał w piątek (18 listopada).

- Konstytucja biznesu była marchewką dla firm, teraz rząd będzie prezentował kije.

Więcej o konstytucji dla biznesu przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • JaPłacęPodatki 2017-03-06 21:07:26
    Kiedy wreszcie państwo weźmie się za te samochody służbowe? Jak to ma być że wybrańcy nie płacą podatku od 2000-4000 tyś miesięcznie?
  • Ja jeden z miliona 2016-11-23 14:19:25
    Jezeli to prawda to ta zmiana bedzie szczytem de...izmu i sk...stwa... bo jakby nie bylo ceny biletow ida w gore transport (wiec ceny zywnosci)... koszty na klienta i tak to sie skonczy #tosztoglupieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA