REKLAMA

Kukiz'15 i Prawica Rzeczypospolitej chcą zachowania waluty narodowej

 • Autor: PAP (JP)
 • 24 lutego 2018 15:22
Kukiz'15 i Prawica Rzeczypospolitej chcą zachowania waluty narodowej Kukiz chce walczyć o zachowanie złotówki. Fot. mat. pras.

Schetyna zapowiedział, że Platforma zaproponuje scenariusz przyjęcia przez Polskę euro. Kukiz'15 z Prawicą Rzeczypospolitej zgłaszają w Sejmie projekt rezolucji zobowiązującej rząd do potwierdzenia nienaruszalności waluty narodowej.

"Zgłaszamy w Sejmie projekt Rezolucji zobowiązujący rząd do [...] trwałego zachowania waluty narodowej" - napisał na Twitterze Paweł Kukiz.

 

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiedział w sobotę, że jego ugrupowanie zaproponuje scenariusz przyjęcia przez Polskę waluty euro. Według niego wspólna unijna waluta byłaby ważnym narzędziem do realizacji polskich interesów i zapewnienia dobrobytu Polakom.

- Jedną z kluczowych debat, które chcemy w tych kilkunastu najbliższych miesiącach przeprowadzić, to będzie debata o stosunku Polski do wprowadzenia euro. Wszyscy widzimy, że strefa unii walutowej dynamicznie się odbudowuje, zwłaszcza po wyjściu Brytyjczyków to ona stanie się prawdziwym rdzeniem Unii Europejskiej, a krajom spoza strefy przypadnie co najwyżej rola peryferyjna - mówił Schetyna podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO.

Artykuł 227 Konstytucji RP mówi m.in., że centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. "Przysługuje mu wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej" - czytamy w Konstytucji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • :-) 2018-02-25 21:49:29
  Do Krzysztof: Typowy bełkot domorosłych ekonomistów. Dobre inwestycje przyniosą zysk bez względu na walutę a przyjęcie Euro ustabilizowałoby ryzyko związane z wahaniem kursu walut. Pozwoliłoby też na zwiększenie naszego wpływu na politykę UE i postawiłoby nas w pierwszym szeregu tych którzy decydują.
 • Krzysztof 2018-02-25 21:33:47
  Zgadzam sie zbyt wcześniesza decyzja moze doprowadzic do zachwian na rynku. Prowadzimy inwestycje ktore po 2025 przyniossa zamierzony efekt.
 • Pantausz 2018-02-25 11:56:06
  do athor: tych którzy są faszystami !!!!
 • piśor 2018-02-25 04:48:38
  Takie rzeczt trzeba robić PO CICHU , po prostu nie biotąc EURO, a nie demonstracyjnie. K'15 już raz podpuścił głupi rząd do ostentacyjnej nowelizacji ustawy IPN
 • Pantausz 2018-02-24 18:48:15
  Kukiz ty za niedługo znów będziesz przepraszał za te głupoty, jak robiłeś to już wielokrotnie, nie masz wstydu ani honoru, żeby wypowiadać się za społeczeńśtwo. Czego dokonałeś przez te 2 lata w parlamencie, poza wprowadzeniem do niego oszołomów, cwaniaków, czy faszystów, czyli same społeczne szumowiny, to to jest ta twoja recepta na Polske, dziękujemy odejdź lepiej, nawet możesz się znów zapić na śmierć, byleby bez szkoda dla kraju.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA