REKLAMA

Kukiz'15 złożył projekt, który legalizuje sprzedaż bezpośrednią produktów rolnych

  • Autor: PAP/sadyogrody.pl
  • 15 stycznia 2016 08:56
Kukiz'15 złożył projekt, który legalizuje sprzedaż bezpośrednią produktów rolnych Ruch Kukiz '15 chce zalegalizować sprzedaż bezpośrednią produktów wytwarzanych przez rolników. (fot. shutterstoc)

·  Ruch Kukiz '15 złożył projekt ustawy, która ma zalegalizować sprzedaż bezpośrednią produktów wytwarzanych przez rolników.
· Na zmiany przychylnym okiem patrzą również posłowie PiS-u i PSL-u - informuje "Gazeta Polska codziennie".

W Polsce rośnie popyt na żywność zdrową i dobrej jakości. Ciągle jednak istnieją przepisy, które utrudniają sprzedaż bezpośrednią produktów. Dlatego rzadkością są wytwarzane w domowych warunkach i poszukiwane przez klientów sery i wędliny. Są one często sprzedawane w ramach istniejącego czarnego rynku.

 
Konferencja Kukikz`15 Norbert Kaczmarczyk

Zdrowa żywność wróci na polskie stoły! Ustawa Kukiz`15 o sprzedaży żywności przez rolników. Poseł Norbert Kaczmarczyk podczas konferencji prasowej.

Posted by Norbert Kaczmarczyk on 13 stycznia 2016

Ten stan rzeczy chcą zmienić posłowie Kukiz '15, którzy złożyli projekt ustawy, mającą ułatwić sprzedaż bezpośrednią rolnikom. Jak czytamy w artykule, wprowadzenie takich zmian, wpłynie na spadek bezrobocia oraz wzrost przedsiębiorczości na terenach wiejskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA