REKLAMA

Kukiz lekceważy plan Petru: On musi odejść jak Balcerowicz - mówi lider Kukiz'15

  • Autor: GP
  • 19 stycznia 2018 08:45
Kukiz lekceważy plan Petru: On musi odejść jak Balcerowicz - mówi lider Kukiz'15 Paweł Kukiz nie ukrywa, że nie widzi w Ryszardzie Petru partnera do rozmowy o polskiej gospodarce (fot. Kukiz'15/facebook.com)

Paweł Kukiz w piątek (19 stycznia) przyznał, że bardziej od Ryszarda Petru w Nowoczesnej interesują go pomysły i działania Katarzyny Lubnauer i Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Nowa inicjatywa posła Nowoczesnej Ryszarda Petru, którą określa się mianem "planu Petru", nie znalazła zainteresowania po prawej stronie sceny parlamentarnej. Przypomnijmy - Ryszard Petru w styczniu zarysował szerszy plan gospodarczy dla kraju, który obecnie jest obiektem zabiegów Nowoczesnej. Formacja opozycyjna chce, by konsultacje pomysłu posła ekonomisty były realizowane pod szyldem partii, której Petru jeszcze w 2017 r. przewodził. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi polityka, czy się na to zgodzi.

Tymczasem w piątek (19 stycznia) do planu Petru z dezaprobatą odnosił się Paweł Kukiz. Cytat padł na antenie radia RMF FM.

- Przyglądam się w Sejmie bardziej poseł Katarzynie Lubnauer i poseł Kamili Gasiuk-Pihowicz, bo ciężko mi traktować serio Ryszarda Petru - stwierdził Paweł Kukiz. Po czym wytknął twórcy Nowoczesnej, że z jego planów do tej pory wynikło, iż "nie jest szefem swojego ugrupowania".

Paweł Kukiz następnie uzasadnił, że Ryszard Petru jest politycznym wychowankiem Leszka Balcerowicza, a on musi odejść - skończył Kukiz, cytując polityczną klasykę polskiego życia publicznego. Kukiz przeniósł ten cytat na samego Petru.

To parafraza sławnego hasła z lat 90., które wymierzono w Leszka Balcerowicza po tym, jak był ministrem finansów w trzech rządach oraz kierował Narodowym Bankiem Polskim (NBP). Przeciwnicy Balcerowicza uczynili to hasło sloganem swej aktywności wobec niego, a spopularyzował je Andrzej Lepper i Samoobrona.

Paweł Kukiz nie wykluczył, że Ryszard Petru odejdzie z partii, której jeszcze w 2017 r. przewodniczył. Zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę brak jego osoby w obecnym kierownictwie Nowoczesnej.

Ryszard Petru tymczasem ma w Sejmie inny problem niż krytyka posłów pod adresem jego pomysłów gospodarczych. W pierwszej połowie miesiąca sejmowa Komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zarekomendowała izbie odebranie byłemu liderowi Nowoczesnej immunitetu. Więcej o posiedzeniu komisji z 9 stycznia przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA