REKLAMA

Kwieciński: Współpraca gospodarcza Polski i Ukrainy będzie nadal wspierana

  • Autor: PAP/GP
  • 26 listopada 2015 16:42
Kwieciński: Współpraca gospodarcza Polski i Ukrainy będzie nadal wspierana Kwieciński: Wierzymy, że procesy transformacyjne doprowadzą do wzmocnienia Ukrainy (fot. flickr.com)

Wiceminister Jerzy Kwieciński z wizytą zagraniczną w Kijowie. Rozmawiał o współpracy gospodarczej obu krajów na forum ekonomicznym.

- Ukraina to ważny partner handlowy dla Polski - mówił w czwartek w Kijowie wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Podkreślił, że polski rząd deklaruje wolę podejmowania kolejnych działań na rzecz wspierania współpracy gospodarczej Polski z Ukrainą.

Kwieciński uczestniczył w 3. edycji Międzynarodowego Forum "Dzień polskiego biznesu", poświęconej rozwojowi polsko-ukraińskich stosunków handlowo-gospodarczych, współpracy handlowej i inwestowania.

Wiceminister zauważył, że Ukraina jest ważnym rynkiem lokowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm.

- Pomimo trudnej sytuacji wewnętrznej oraz kryzysu gospodarczego odnotowaliśmy w ostatnich latach jedynie nieznaczny odpływ polskich inwestycji zagranicznych z Ukrainy. Obserwujemy jednocześnie wzrost zainteresowania ukraińskich firm możliwościami rozpoczęcia bezpośredniej działalności gospodarczej w Polsce - mówił wiceminister.

Umowa, która rozpaliła Majdan

Wyraził również nadzieję na szybkie i pełne wdrożenie przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej UE-Ukraina wraz jej częścią handlową, co - jego zdaniem - przyczyni się do ponownego rozwoju powiązań gospodarczych pomiędzy Polską i Ukrainą.

- Wierzymy, że procesy transformacyjne doprowadzą do wzmocnienia, stabilizacji i podniesienia konkurencyjności ukraińskiej gospodarki - wyrażał nadzieję Kwieciński. - Z zadowoleniem odnotowujemy tendencję wyhamowania spadku gospodarczego Ukrainy w ostatnim okresie..

Przypomniał, że we wrześniu br. polski rząd udzielił Ukrainie rządowego kredytu w wysokości 100 mln euro na realizację projektów inwestycyjnych w obszarze polsko-ukraińskiej infrastruktury granicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA