REKLAMA

Lasy Państwowe będą sprzedawać dziczyznę

  • Autor: PAP/AT
  • 06 września 2017 08:32
Lasy Państwowe będą sprzedawać dziczyznę Sklepy Lasów Państwowych mają powstać w Warszawie, Katowicach, Olsztynie oraz Radomiu (fot.lasy.gov.pl).

Minął lipiec, minął sierpień, a zapowiadanej sieci sklepów Lasów Państwowych nie ma. Pierwsza placówka ma ruszyć za miesiąc - pisze środowy "Puls Biznesu".

Jak podaje "Puls Biznesu", zgodnie z zapowiedziami przed końcem 2017 roku podobne placówki miały powstać w czterech lokalizacjach. Poza stolicą także w Katowicach, Olsztynie oraz Radomiu. Wszystkie handlowałyby dziczyzną i inną żywnością pochodzącą z lasów.

"Za dwa miesiące chcemy tutaj, nieopodal naszej siedziby w Warszawie, uruchomić pierwszy sklep firmowy. Oferowałby dziczyznę, a dokładniej przetwory z dziczyzny wytwarzane na bazie tradycyjnych technologii" - mówił wiosną dziennikowi Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych (LP).

Jeśli pilotażowy, nastawiony na promocję LP, projekt okazałby się sukcesem, powstać miała większa sieć licząca kilkanaście obiektów, a oprócz niej także stoiska w sklepach wielkopowierzchniowych. To przedsięwzięcie miałoby już charakter komercyjny.

Czytaj też: Lasy nie tylko trzeba chronić, ale także je gospodarować

Choć skończyły się wakacje, na razie nie ma żadnego z zapowiadanych sklepów.

"Ich uruchomienie jest uzależnione tylko i wyłącznie od spraw formalnych związanych z pozwoleniami na adaptację pomieszczeń i samym ich dostosowaniem na potrzeby funkcji, jakie będą spełniały" - wyjaśnia Anna Malinowska, rzecznik prasowa LP.

Według jej zapewnień otwarcie pierwszej placówki powinno nastąpić do końca września.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • mzakrzewski 2017-09-06 09:39:43
    W Warszawie, proponuję odstrzelić i przerobić dziki żyjące na stołecznych Siekierkach. Ostatnio spotkałem dużą sztukę w bliskim sąsiedztwie Trasy Siekierkowskiej. Licznie zryte sąsiedztwa tut. ścieżek rowerowych wskazują, że zwierzęta są liczne i mają się w mieście dobrze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA